- Заев: Транспарентно кажувам, јас сум искрен ПРЕД СЕ човек, барав, упатив молба до обвинителката Русковска да се смилува, да ги одмрзне тие 750.000 еур, за да ми помогнат да добијам #датум, звезда водилка, на балкански начин (две руки нс срце)

А ЛАЖЕН датум да им дадеме? – солзи и смеа на тема „ДАТУМ“

Секојдневните актуелни теми од политичката сцена во Македонија често се коментираат и на социјалните мрежи, на Твитер топ...

Весна Петровска / 22 октомври, 2019 10:32

За потсетување, во Брисел попладнево започнува дводневниот самит на лидерите на Европската Унија, на кој една од точките на разговори ќе биде одлуката за почеток на преговори за Северна Македонија и Албанија.

Миле Паника: Нека им каже некој на ЕУ дека сите ќе се иселиме таму

Твитер гори по  повод очекувањето дали ЕУ ќе ни даде да почнеме со пристапните преговори, на социјалните мрежи се огласи...

Весна Петровска / 17 октомври, 2019 12:52

Во проролжение прочитајте ги твитовите за Јанева. 

Затвор ли е, канцеларија ли е, алал вера Катице: Твитер реакции за писмото кое Јанева го прати до СЈО од Шутка

На денешната седница на Комсиијата за избори и именување едногласно и без никакви дискусии беше разрешена Катица Јанева...

Весна Петровска / 5 септември, 2019 15:50

Еврокомесарот Јоханес Хан на Твитер порача дека борбата против корупцијата на високо ниво мора да продолжи непрекинато.

ХАН ЗА СЛУЧАЈОТ РЕКЕТ: “Сторителите треба да бидат изведени пред лицето на правдата”

По објавувањето на разговорите во врска со аферата „Рекет“, доцна синоќа на Твитер реагираше еврокомесарот за проширување...

Перо Милчин / 11 август, 2019 11:03

ЗОРАНЕ МОРАШ ДА XAПCИШ! – напиша Бени Шаќири на Твитер.

ШАЌИРИ: Се бунтував пред влада за подобра иднина, за да дојде дeбaлана и aбopтусот да ни крojaт cyдбина

Фронтменот на групата „Нон Стоп“, Бени Шаќири, се огласи на социјалните мрежи и го повика премиерот Зоран Заев да апси. Веднаш...

Сара Фемина / 10 август, 2019 18:01

Јанева тврди дека нема врска со “Рекет“, јавноста смета дека е длабоко вмешана во скандалот!

Јанева: Чиста сум за “Рекет“! Јавноста: Не сме малоумни!

После седумдневно криење од јавноста, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денес одржа куса прес конференција во...

Данаил Михајловски / 23 јули, 2019 15:17

Еден од најинтересниот коментар беше село гори, а Катица се чешла, алудирајќи на целта ситуација која се крена со случајот „Рекет“, но по фриерскиот салон се појави во СЈО каде треба да има прес конференција. 

УРНЕБЕСНО НА ТВИТЕР: Село гори, а Катица се чешла

Шефицата на специјалното обвинителство повторно топ тема на социјалните мрежи, овој пат  со уште поинтересни натписи од...

Весна Петровска / 13:07

Интересен статус на неговиот Твитер имаше новинарот Фуркан Салиу во кој прашува дали по боледувањето Јанева ќе побара лекување во странство.

Новинарот се мајтапи на Твитер: Дали следно Катица Јанева ќе бара лекување во странство?

Откако СЈО изјави дека шефицата на специјалното јавно обвинителство Катица Јанева е на боледување од 16 јули предизвика лавина...

Весна Петровска / 18 јули, 2019 14:50