- Боки го фатија на граничен премин, а Грујо не можеа. Абе се е ова наместено само да не падне Велија.

УРНЕБЕСНО: Ко шо се неспособни, наместо Катица овие можат Биба Додева да ја уапсат по грешка

Бојан Јовановски е топ тема во македонските медиуми, но и на социјалните мрежи. Гореше Твитер по апсењето на македонскиот...

Весна Петровска / 17 јули, 2019 10:27

“Заев ќе биде и премиер, министер за финансии и мислам за гинеколог го барале во Систина!

Заев е министер за финансии, твитер “поцрвене“ од критики и шеги!

Социјалната мрежа твитер “поцрвене“ од коментари, критики и шеги на сметка на премиерот Заев, кој себе си се самоназначи...

Данаил Михајловски / 24 јуни, 2019 10:49

Ваквата изјава предизвика голем револт кај македоснкиот народ, па Твитер заедницата се крена на нозе.

ТВИТЕР ГОРИ: Ова се реакциите по изјавата на Пендаровски за Гоце Делчев

„Неспорна историска вистина е дека Гоце Делчев се изјаснувал како Бугарин, во тој историски контекст, како што е неспорна...

Весна Петровска / 22 јуни, 2019 10:27

Како што таа пред натпреварот напиша, почетната точка требало да и биде од трговскиот центар Сити Мол до плоштадот Македонија.

Твитер гори, бара правда: Каде е скопјанката која требаше да трча гола за Вардар?

Твитерџиите бараат правда. Скопјанката со профилно име Ле Моник вети дека ако Вардар победи во Келн ќе трча гола по булеварот...

Весна Петровска / 6 јуни, 2019 15:23

Заев може да одлучи да побара или да не побара оставка од пратеникот Богоевски, но неговата кариера е веќе завршена!

Неславен крај на Павле Богоевски: Силата на социјалните мрежи е поголема од метлата на Зоран Заев!

Во текот на претседателската кампања премиерот Заев, во една мала тетарска претстава со актерот Дац, најави дека го слушнал...

Данаил Михајловски / 16 мај, 2019 13:09

Пендаровски и Силјаноска веќе се во политички дуел преку социјалните мрежи

Претседателски дуел Силјаноска v.s Пендаровски, многу интересен и се одвива на социјалните мрежи

„Рок музика, одлично друштво…., и тука го чекам Стево на дуел…секаде…во секое време!“, напиша на социјалните мрежи од едно...

Данаил Михајловски / 18 март, 2019 12:18

Како експерт со своите често и лесно променливи изјави за едно политичко дејствие, најчесто таа внесува конфузија помеѓу народот.

Ќулавкова: “Албанците се должни да го зборуваат македонскиот јазик”

Овогодинешниот добитник на „Антево слово“, академик Катица Ќулавкова, реагира дека се води држава, а не се прави разлика...

Рејхан Бајрами / 24 јануари, 2019 18:23

"Македонија повеќе ја сакаме кога ја немаме. Тоа е нашата трагедија!"

Актерот Муратовски: “Срам ми е што живеам со генерација која ја уби Македонија”

Познатиот македонски актер Рубенс Муратовски разочаран од последните случувања околу промена на Уставот на својот Твитер...

Перо Милчин / 10 јануари, 2019 21:59