Поранешната министерка за култура Ганка Самоиловска Цветановска со "народна" поговорка го класифицираше "кодошењето" на Димитров во американската амбасада во Скопје

Ганка со “народна” поговорка го “поздрави” Димитров

Поранешната министерка за култура, Ганка Самоиловска Цветановска, редовен критичар на актуелната власт но и одметнатите...

Мирко Бачиќ / 17 декември, 2018 13:43

По упатените обвинувања дека виновни за прислушкувањето на ОЈО и Кривичен се Груевски, Мицкоски и ВМРО - ДПМНЕ, на Твитер се огласи и претседателот на опозицијата

Ви фали Мијалков во соопштението, им твитна Мицкоски на СДСМ

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Твитер го искоментира соопштението на СДСМ. Во него владејчката партија...

Мартин Попоски / 2 декември, 2018 10:01

Македонското министерство за надворешни работи наиде на потсмев кај колегите во регионот откако министерот редовно ја коментира и критикува руската надворешна политика

Димитров пак и се “скара” на Русија, твитна за украинското “прашање”

Шефот на македонската дипломатија не прекинува на сите можни начини да и контрира на Руската Федерација, што истакнати дипломати...

Мирко Бачиќ / 28 ноември, 2018 7:59

Нов скандал на Американскиот претседател на социјалните мрежи. Трамп никому не останува должен.

Уште еден “твитер” скандал на Доналд Трамп

Повторно невиден скандал на “Твитер” предизвика Американскиот претседател Доналд Трамп, кон најдобриот кошаркар на...

Сара Фемина / 20 ноември, 2018 18:22

По изјавата на Зеколи дека ако референдумот не успее тоа ќе е политички крај на Заев, денес со нова, дека референдумот е параван за неуспешната борба со домашниот криминал

Зеколи: Референдумот ќе пропадне поради клептократите на власт

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи на својот Твитер профил, дава многу интересна анализа за претстојниот референдум, како...

Мирко Бачиќ / 12 септември, 2018 15:00

Руската амбасада со твир, кој треба да ги застрами сите дипломати и странски државници кои ни ја водат внатрешната и надворешната политика

За референдумот се огласи и Руската амбасада во Македонија

Изминатите денови голем број политичари, конгресмени, претставници на Европската Унија преку изјави им сугерираат на македонските...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 14:03

Цветанова цинично констатира дека татко и има 83 години, што значи кога почнала војната имал само 6 и дека Сојуз на борци го водат манипулатори

Ганка Цветанова до Сојуз на борците: “Кого вие манипулирате другари, кога почнала војната не сте биле родени”

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова го искритикува различниот однос на Сојузот на борците кон референдумот...

Мирко Бачиќ / 30 август, 2018 8:36

Социјалните мрежи "изгасија" околу 1.000 профили за кои е оценето дека се поврзани со координирано неавтентично однесување од Иран и Русија

Фејсбук и Твитер гасат лажни профили поврзани со кампањи на Русија и Иран

Фејсбук рече дека отстранил 652 страници – групи и профили поврзани со Иран и Русија поради “координирано неавтентично...

Мирко Бачиќ / 22 август, 2018 11:46