Од Интерпол е исто потврдено дека Мијалков има регистрирано место на живеење во Прага

Затворска казна за Мијалков од 12 години

Одлуката ја донесе донесе петчлениот судечки совет во состав: Џенета Бектовиќ како прв судија, Владимир Туфегџиќ како втор...

Македонка Димкин / 26 февруари, 2021 12:16

Заев ќе треба да сведочи за своите сознанија за нелегалното прислушување во УБК, по барање на Обвинителството.

Заeв ќе сведочи за нелегално прислушување во УБК, Верушевски денеска го апсолвира Мијалков од вина за прислушкувањето

Премиерот Зоран Заев треба да се појави како сведок на наредното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“, кое е закажано...

Весна Петровска / 10 октомври, 2019 17:23

Османи изјави дека нема ништо спорно во албанското знаме на Самоиловата тврдина, и дека албанското знаме може да биде поставено било каде, бидејќи тоа е дозволено со закон.

Османи: Албанското знаме на Самоиловата тврдина не треба да е проблем, знамето може да се постави било каде

Во вчерашното издание на емисијата Клик Плус, на тв 21, беше гостин вицепремиерот Бујар Османи го искоментира инцидентот со...

Катерина Крстиќ / 2 мај, 2019 11:11

По овој инцидент, почна да реагира целата македонска јавност...

Основниот суд Охрид откри колкаво било албанското знаме поставено на Самоиловата тврдина

Албанското знаме, кое вчера беше поставено на Самоиловата тврдина било со ширина шест и должина осум метри, пренесува телевизија...

Катерина Крстиќ / 30 април, 2019 16:18

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за предметот „Таргет - Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското следење на комуникациите

Продолжува судењето за “Таргет – Тврдина” на СЈО

Денеска треба да биде позната и одлуката на Апелацискиот суд дали ќе ја раздвои постапката за обвинетиот Горан Грујовски...

Мирко Бачиќ / 13 септември, 2018 9:08

Судот и се намерачил на Јанкулоска која освен во Тенк, сега ќе има и постапки во рочишта во Таргет и Тврдина, случаи на СЈО

СЈО бара повторно спојување на постапката за Јанкулоска во “Таргет Тврдина”

Со задоцнување од 40-ина минути поради недоразбирање во врска со одлагањето на терминот заради претходното судење за „Монструм“...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 13:25