Во новата база на Министерството за финансии може да се најдат буквално сите исплати што ги направиле владата, министерствата и другите институции кон фирми или приватни лица во последниве речиси девет години.

Груевски потрошил 26 милиони евра за медиумска пропаганда

Повеќе од 26 милиони евра дала поранешната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ на националните телевизии во периодот од 2010 до 2017,...

Катерина Крстиќ / 25 ноември, 2019 10:49

Агенцијата донесе одлука и да се проверува скриена сопственост во телевизијата, откако Боки 13 излегуваше со тврдење дека е сопственик, а нејзини сопственици беа неговиот татко, Миле Јовановски и потпретседателката на Меѓународен сојуз, Јасна Мандиќ, двајцата осомничени во проширената истрага за „Рекет“.

АВМУ ќе ја одземе дозволата за работа на 1ТВ

1ТВ, телевизијата чиј неформален сопственик беше Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинет во случајот „Рекет“ ќе остане без...

Катерина Крстиќ / 22 октомври, 2019 21:08

По повеќе од 18 години телевизијата престана да емитува програма на 30 јули 2011 година поради одлука на Агенцијата за електронски комуникации.

НОВО НОВО: А1 телевизија повторно се враќа на малите екрани?

По девет години од згacнувањето на телевизија А1ТВ чиј сопственик беше Велија Рамковски, таа наскоро повторно ќе се отвори,...

Перо Милчин / 19 август, 2019 15:49

На почетокот на видео снимката, која ја направил еден минувач се гледа како детето виси од тераса на зграда во градот Чунгкинг. Детето се обидело да се качи назад на терасата, но тоа никако не му успевало.

Тригодишно дете падна од шести спрат!

Како што јавувва Си Си и Ви, тригодишното дете кое падна од шестиот кат на зграда во Кина е спасено, бидејќи станарите и минувачите...

Весна Петровска / 31 јули, 2019 13:47

Пред околу еден час исто така полицијата вршеше претрес и во домот на родителите на Бојан Јовановски во скопската населба Тафталиџе.

ИНСПЕКТОРИ ЗАЕДНО СО ПОЛИЦИЈА ВЛЕГОА ВО 1ТВ: Моментално вршат претсрес на целата документација!

Пред малку инспектори заедно со полиција влегле во 1ТВ, чиј сопственик е Бојан Јовановски. Тој денеска беше уапсен на граничниот...

Перо Милчин / 15 јули, 2019 21:42

По објавување на фотографијата Бејкер е  обвинет за исмејување на војвотката Меган врз основа на нејзината раса.

ФОТО: Новинар на „Би-би-си“ добил отказ бидејќи објавил фотографија со која ја навредил Меган

Британската национална телевизија, „Би-би-си“ денеска отпушти еден од своите вработени поради навреда на војвотката Меган...

Катерина Крстиќ / 9 мај, 2019 17:28

Дозволата за емитување во Македонија ја добиле пред две недели

Три бугарски телевизии влегоа во македонскиот етер

Македонскиот медиумски простор збогатен за уште три бугарски телевизии со различна програмска содржина, вести, туризам...

Катерина Крстиќ / 17 април, 2019 11:32