Не би требало да има некои изненадувања околу уредит екои ќе ги претстави затоа што досега се објавени бројни гласини за iPhone 12, како и за останатите модели.

Apple во вторник ја претставува новата iPhone серија

Новите гласини кои се појавија на интернет неделава горе-долу потврдија се што се зборуваше досега за новите модели на iPhone....

Владо Марин / 11 октомври, 2020 20:45

Што се однесува до марката на паметниот телефон, за тоа не постојат информации.

НАВИКА КОЈА МОЖЕ ДА ЧИНИ ЖИВОТ:Ќерката заспала, утрото родителите ја пронашле мртва!

Во Казахстан 14-годишно девојче починало откако го оставила смарт телефонот приклучен на струја преку ноќ да се полни, над...

Весна Петровска / 30 септември, 2019 15:41

Иако поминаа повеќе од 15 дена, Обвинителството не соопштува детали од вештачењето на првиот мобилен апарат на Јанева.

РУСКОСКА: “Во вториот телефон од Јанева нема ништо – односно тој е форматиран со сменет ICloud”

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска ексклузивно за Канал 5 потврди дека е извештачен...

Рејхан Бајрами / 30 јули, 2019 23:06

Со цел утврдување на натамошни факти, мобилниот телефон по наредба на обвинителството ќе биде предмет на вештачење.

БИНГО: Сестрата на девојката на синот на Катица Јанева го криела изгубениот телефон!

Сестрата на девојката на синот на Катица Јанева го криела наводно изгубениот телефон, пишува Телма. Додека синот на Катица...

Рејхан Бајрами / 23 јули, 2019 18:03

Дали се парламентарни игри во прашање за одземање на мандатот на Трајко Вељаноски ?

Еве која пратеничка 12 секунди му молчела на телефон на Павле Богоевски (фото)

Обидот на Груби да ја префрли вината за фијаското на комисијата се проѕирна лага и очаен обид за контрола на штетата која...

Узунов Бобан / 26 февруари, 2019 7:46

Министерот за култура, Асаф Адеми, лично преку телефон најави дека ќе ги слуша желбите и сугестиите на апликантите за формирањето Годишна програма во култура за 2019 година

По ало Таравари, ало Адеми!

Министерот за култура Асаф Адеми ги повикува сите кои имаат сугестии или жалби за конкурсот за Годишната програма во културата...

Мирко Бачиќ / 20 ноември, 2018 10:10

Има и такви кои што го критикуваат!!!

Сите збoруваат за скромноста на Хрватот: Лука Модриќ користи мобилен од 100 евра (ФОТО)

Најдобриот фудбалер на светот според ФИФА, Лука Модриќ ги изненади сите кога од џебот го извади својот телефон. Иако се очекува...

Данаил Михајловски / 26 септември, 2018 19:34