Селмани еден од повеќетемина пациенти кои се најтешко болни и лежат на инфективна. Оваа девојка освен што има вирус имала итна хирушка интервенција на друга клиника и била во критична состојба.

Не вратија од мртвите, сведочат за Телма пациенти со КОВИД 19, кои лежат на Инфективна!

Ова е Заир Селмани од Куманово. Верува во бог ама и во докторите кои му го спасиле животот. Пред две недели кога бил донесен...

Стојче Бушин / 2 јуни, 2020 21:15

Државни пари – околу 106.000 евра легнале на сметката на Брако од Велес, каде што се врати поранешниот вицепремир Кочо Анѓушев откако одлучи да се посвети на бизнисот наместо на политиката.

(ВИДЕО) Телма дознава: Кај кои фирми легнале парите од државна помош за исплата на плати од 14.500 денари?

Компании на доскорешни владини функционери, приватни болници, обложувалници, казина, странски инвеститори, приватни училишта...

Стојче Бушин / 23 мај, 2020 18:32

– Не можете да кажете дека уредбата за неисплатени плати врз основа на договор за дело на одредени вработени службеници во СЈО дека има врска со вонредната состојба.

Милошоски: Владата на СДСМ ја злоупотреби законодавната моќ, свикувањето на Собранието би било параван за озаконување на уредбите на владата!

Тоа е политичкиот трик на СДСМ, да се свика Собранието спротивно на одлуката за самораспуштање за да можат сите донесени...

Рејхан Бајрами / 27 април, 2020 22:45

Покажуваме нови вредности. И покажуваме дека луѓето полека се ослободуваат и го тргаме оној национализам што беше присутен”.

ЗЕЌИРИ: Граѓаните се горди што коалициравме пред избори со албанска партија

„Граѓаните препознаваат кој носи храбри одлуки и кој мисли на нив. Луѓе од ВМРО ДПМНЕ одат и лобираат да не добиеме датум...

Мирко Бачиќ / 27 февруари, 2020 23:46

Тој вели дека Снежана Лупевска-Созен и досега не била одговорен уредник на информативната програма, туку тој ја вршел и таа функција, а Созен според систематизацијата на телевизијата е вработена како продуцент.

Снежана Лупевска сменета од одговорен уредник во Телма: Ова е личноста што ќе ја замени

Снежана Лупевска-Созен повеќе нема да ја извршува неформалната функција одговорен уредник на информативната програма на...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 14:25

Пари има и во телефонот на Боки 13 ка. Тој е авторот на фотографија на која е сликан ликот на специјалната обвинителка со 50 илјади евра кај неа.

КОД открива: Во телефонот на Боки 13, Јанева со 50 илјади евра-дел од парите се најдени во сеф, во домот на Јованоски!

КОД дојде до информација дека дел од парите се најдени во сеф, во домот на Бојан Јовановски. Според спецификацијата која претходно...

Перо Милчин / 20 октомври, 2019 14:51

Несфатливо е што оваа власт се заигра со таков опскурен лик кој болната желба за популарност ја градеше по риалити шоуа во регионот,

Конечно се испостави зошто била шарената револуција: Нивните протести биле само брутална манипулација од еден полусвет

Директорот и уредник на Телма, Атанас Кироски, кој беше дел од Шарената револуција, вели дека огромната поддршка што ја уживаше...

Перо Милчин / 17 јули, 2019 0:28

За нас е важно и покрај сите неуспеси на оваа влада, покрај сите недостатоци кои што се резултат на нивното функционирање изминатите две години да не бидат казнети граѓаните.

Мицкоски: „Граѓаните на Македонија не треба да бидат казнети поради политиките на СДСМ и Заев„

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ Тема на Телма Телевизија, рече дека единственото обвинение покренато после...

Перо Милчин / 10 јуни, 2019 21:23