Само автомобилот бил извлечен од водата, додека пак внатре немало никој.

Потоа продолжија претресите во кои покрај надлежните органи беа вклучени и членови на семејствата и жители на околината.

Пронајдено машко тело во Вардар – се сомнева дека е на 22-годишниот кумановец

Пронајдено машко тело во Вардар – се сомнева дека е на 22-годишниот кумановец! Тело е пронајдено во водите на реката Вардар,...

Мате Парлоф / 2 октомври, 2022 12:14

Во истиот овој период, поради возбудата, нејзината физичка појава е уште попривлечна од претходно, а тоа објаснува и зошто се појавуваат нови додворувачи.

Вљубувањето го менува телото на жените

Во нејзиното тело, кога сфаќа дека е вљубена, почнува да се продуцира специфичен протеин наречен интерферон, кој вообичаено...

admin@magazin / 8 февруари, 2022 20:36

Температурата може да варира помеѓу поединци, каде што некои членови на семејството се постојано потопло од другите.

Колку е нормална температура на телото?Лекарите дадоа одговор: Еве што освен вирусот може да да ја подигне!

Во деновите кога треската се пријавува како еден од главните симптоми на коронавирус, добро е да се знае што е нормална телесна...

admin@magazin / 9 декември, 2021 19:02

Мештанин на селото Дрен за МИА рече дека цела вечер полиција, мештани и други луѓе учествувале во потрагата по течението на реката.

Пронајдено телото на мажот што вчера исчезна во Дренска Река

Засега не можеа да дадат повеќе детали за случајот. Медицинска екипа на лице место треба да ја утврди состојбата. Мештанин...

Македонка Димкин / 28 декември, 2020 9:55

Ковчегот со телото на српскиот патријарх Иринеј е во средината на храмот и е целосно затворен, а во делот на главата и градите е покриен со стакло.

(ФОТО) КОВЧЕГОТ СО ТЕЛОТО ИРИНЕЈ ДО ПОЛОВИНА ПОКРИЕНО СО СТАКЛО: Започна погребната литургија во Соборниот храм

Во Соборната црква во Белград, каде што е изложен ковчегот со телото на покојниот патријарх Иринеј, празничната и погребната...

Рејхан Бајрами / 21 ноември, 2020 9:33

Според првичните неофицијални информации, гробницата е пронајдена после полициската станица на патот кој води кон Козјак.

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Едно тело пронајдено во гробница на патот кон Козјак!

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка, дознава КУРИР. Според првичните неофицијални...

Едмонд Бекири / 16 мај, 2020 13:10

Вирусите можеби еволуирале од комплексни протеини и ДНК молекули во исто време кога клетките за прв пат се појавиле на Земјата. Тие зависат од животниот век на клетките со милиони години.

Што точно прави корона вирусот во вашето тело: Не ги напаѓа само белите дробови, постојат три теории за настанувањето на оваа болест

Епидемијата од 2019 година на новиот коронавирус продолжува да се шири експоненцијално, а Светската здравствена организација...

Перо Милчин / 1 февруари, 2020 22:47

Илда Шаулиќ и Гордана Шаулиќ, стигнаа на аеродромот да го преземат ковчегот со телото од Шаулиќ. Ковчегот е херметички затворен, така да ќерката и сопругата не можеа а го видат.

(видео) Ноќеска пристигна телото на Шабан Шаулиќ во Србија

Во присуство на полицијата и семејството, телото на познатиот пејач ноќеска е однесено во капелата. Ковчегот е пренесен до...

Рејхан Бајрами / 22 февруари, 2019 7:35