Во среда преку денот ќе има услови за слаб локален дожд, додека повеќе врнежи ќе има во текот на ноќта и во четврток претпладне.

ОД ЧЕТВРТОК ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Подгответе се за драстичен пад на температурите!

Во текот на утрешниот ден, како и во среда сеуште ќе имаме релативно топло време, иако истите ќе бележат тенденција на незначителен...

Катерина Крстиќ / 5 октомври, 2020 22:56

„Може да се очекуваат бројни и долги периоди со температури помеѓу 30 и 40 степени Целзиусови“, рече метеорологот Тајлер Ројс од Аку Ведер.

ЕВРОПА ЈА ЧЕКА ПЕКОЛНО ЛЕТО: Се закануваат големи суши и невреме, а температурата ќе се искачи над 40 степени

Метеоролошката служба Аку Ведер објави прогноза за претстојното лето, според која ќе биде многу топло во Европа, така што...

Рејхан Бајрами / 21 мај, 2020 12:44

На четири степени, вирусот може да живее скоро две недели, додека на температура од 70 тој умира за пет минути.

НА ОВАА ТЕМПЕРАТУРА ВИРУСОТ ИСЧЕЗНУВА ЗА 5 МИНУТИ: Новото истражување покажа!

Новиот коронавирус е најактивен на температури околу четири степени Целзиусови, додека умира на околу 70 степени Целзиусови...

Мартин Попоски / 31 март, 2020 19:29

Температурата може да варира помеѓу поединци, каде што некои членови на семејството се постојано потопло од другите.

Колку е нормална температура на телото?Лекарите дадоа одговор: Еве што освен вирусот може да да ја подигне!

Во деновите кога треската се пријавува како еден од главните симптоми на коронавирус, добро е да се знае што е нормална телесна...

Сара Фемина / 26 март, 2020 14:40

Покрај Франција, државите како Германија, Полска и Чешка исто така бележат рекордни температури за месец јуни.

ТРОПСКИ ГОРЕШТИНИ ЈА ТРЕСАТ ЕВРОПА: Во Франција измерена највисоката температура во историјата!

Европа ја зафати топлотен бран како што до сега не е забележан. Покрај Франција, државите како Германија, Полска и Чешка исто...

Рејхан Бајрами / 29 јуни, 2019 15:33

Температурата е измерена со помош на сателитски податоци

Научниците запрепастени: Измерена најниската температура на земјата

Научници во вторникот објавиле дека е измерена најниската температура од било кога на земјава. Со помош на сателитски податоци,...

admin@magazin / 29 јуни, 2018 19:25