Во понеделник и од среда ќе има услови за појава на утринска магла.

ОД УТРЕ ПОДГОТВЕТЕ СЕ СО КАПА И ШАЛ: Минусни температури, од вторник снег

Дневните температури од денеска ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата. Од...

Перо Милчин / 1 декември, 2019 9:32

Минималните температури понатаму ќе се спуштаат во интервалот од 5 до 13 степени додека максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 30 степени.

Ниските температури во САД го носат индијанското лето кај нас!

Кривец за индијанското лето кај нас кое условува многу високи температури на воздухот за овој дел од годината е поларниот...

Рејхан Бајрами / 16 октомври, 2019 20:02

Невообичаено ниски температури за овој период од годината

Следува понатамошно ЗАЛАДУВАЊЕ –невообичаено ниски температури за овој период од годината

Под влијание на МНОГУ ПОСВЕЖА воздушна маса која продира од север понатаму ќе услови нов пад на температурите на воздухот...

Узунов Бобан / 16 август, 2019 8:55

Претежно во северните и источните делови ќе има појава на пороен дожд и грмежи, а локално ќе има и услови за поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер.

ТРОПСКИ ГОРЕШТИНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Максималната температура ќе се искачи до 38 степени!

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Претежно во северните и источните делови ќе има појава на...

Сара Фемина / 3 август, 2019 9:18

Дневните температури ќе опаднат за 3 до 4 степени. Потоа во наредните денови повторно ќе биде стабилно и многу топло.

ОДЛИЧНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Времето денеска ќе биде сончево и топло!

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Денеска во Македонија ќе дува...

Рејхан Бајрами / 22 јули, 2019 9:22

Во францускиот регион Гард забележани се температури од 45,9 степени, а бил предизвикан и пожар пришто изгореле 550 хектари земјиште и уништени се неколку домови и автомобили.

ТОПЛОТЕН БРАН ВО ЕВРОПА: Поради високите температури, седум лица починаа во Европа!

Овие денови голем топлотен бран ја зафати речиси цела Европа. Поради високите температури најмалку седум лица починаа во...

Перо Милчин / 30 јуни, 2019 19:58

И понатаму поради зголемената влажност во воздухот очекуваме доста спарно и мачно време.

АФРИКАНСКИ БРАН ВО МАКЕДОНИЈА: Почетокот на јули носи високи температури!

Африкански бран и претежно стабилно, суво и сончево време ни носи почетокот на новиот месец кој што ни следува, односно месец...

Сара Фемина / 26 јуни, 2019 16:26