Генсекот на свое лично име има пријавено гаража, земјоделско земјиште во Струмица, стан, три моторни возила, авторски хонорар и депозит.

ОД ЦИФРАТА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА: Ова е имотот кој го поседува Драги Рашковски!

Драги Рашковски е во центарот на голем скандал со италијанската компанија „Леонардо“, која доби тендер од 7 милиони евра...

Сара Фемина / 6 јули, 2019 20:34

Бомба на поранешниот советник на министерот за финансии

Советникот на министерот за финансии Тевдовски, Јовановиќ: Се местеа милионски тендери

Бранимир Јовановиќ поранешниот советник на сега веќе поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски, е познат во јавноста...

Узунов Бобан / 24 јуни, 2019 7:18

Проф. Блерим Река собра 11.000 потписи за неговата претседателска кандидатура, а го поддржаа Алијанска и БЕСА

Блерим Река: Албанците се уморни од “тендерскиот партиотизам“!

“Или ќе имаме правна држава или ќе имаме празна држава“, изјави Проф.Блерим Река, кандидат за претседател на државата, зборувајќи...

Данаил Михајловски / 7 март, 2019 23:02

Две фирми добија договори од „Македонија пат“ за чистење државни патишта во вкупна вредност која не може да надмине 1,56 милиони евра.

Кој ќе “лапне” 1,56 милиони евра од „Македонија пат“ да ги чисти патиштата?

Две фирми од Тетово и од Кавадарци, за кои не може да се најде речиси ништо на интернет, добија договори од „Македонија пат“...

Перо Милчин / 9 јануари, 2019 7:53

Прашање за екстерно: дали во овој случај има судир на интереси со оглед на фактот што фирма каде што сопственик е сопруга на државен функционер добива тендери од државна институција?

Сопругата на Макрадули (заменик ајро министерот) со 90’000 евра од еден Тендер?

Телевизија Телма известува дека  Макрадули не гледал  дека има конфликт на интереси поради фактот што неговата венчана...

Македонка Димкин / 6 јануари, 2019 20:46

Тендерите излегоа на виделина и покажаа дека Крсто Мукоски не само што е слоботен пратеник, туку е и богат човек.

Мукоски, тендерите и карневалот!

За три месеци откако Крсто Мукоски излезе од притвор и гласаше за уставните измени неговата семејнат фирма “Атриум“ стана...

Данаил Михајловски / 4 јануари, 2019 10:46