Во колумната за „Хералд сан“,Грот беше многу суров кон Новак во неколку наврати, како што  правеше и претходно.

БАРААТ ЃОКОВИЌ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ: Не ми е грижа за неговата донација во болниците, Ѓоковиќ мора да си оди!

Критиките кон Новак Ѓоковиќ продолжува по организирањето на Адрија Тур, а последната доаѓа од Австралија. Поранешниот тенисер...

Катерина Крстиќ / 7 јули, 2020 11:51

Тој за гледачите ја откри состојбата на Новак Ѓоковиќ кој вчера ја извести јавноста дека е позитивен на Ковид 19.

Иванишевиќ: Политичарите собираат поени на наш грб

Во вчерашното гостување преку видео врска, на „РТЛ“ еден од најпознатите тенисери во Хрватска Горан Иванишевиќ ја прокоментира...

Катерина Крстиќ / 24 јуни, 2020 10:45