Тој за гледачите ја откри состојбата на Новак Ѓоковиќ кој вчера ја извести јавноста дека е позитивен на Ковид 19.

Иванишевиќ: Политичарите собираат поени на наш грб

Во вчерашното гостување преку видео врска, на „РТЛ“ еден од најпознатите тенисери во Хрватска Горан Иванишевиќ ја прокоментира...

Катерина Крстиќ / 24 јуни, 2020 10:45

Таткото на тенисерот често пати во јавноста знае да даде контроверзна изјава за ривалите на својот син, па така и овој пат тој вината ја гледа во Григор Димитров, Бугаринот кој прв пријави позитивен тест.

Се огласи таткото на Ѓоковиќ и го откри виновникот кој го рашири коронавирусот: ТОЈ дојде болен од којзнае каде

Откако вчера во јавноста излезе веста дека светскиот број еден тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни...

Катерина Крстиќ / 10:29

Поранешната лидерка на женскиот тенис, Амели Моресмо минатиот месец истакна дека целата сезона во 2020 година може да се откаже и дека нема да има турнири сè додека натпреварувачите не бидат имунизирани против КОВИД-19.

Ѓоковиќ: Јас сум против вакцинирање за Ковид-19- несакам некој да ме тера да се вакцинирам!

Српскиот број еден тенисер кој го освои светот, Новак Ѓоковиќ веќе неколку пати беше во центарот на вниманието поради коронавирусот,...

Катерина Крстиќ / 20 април, 2020 10:43

Засега не е познато за каков вид на помош станува збор, но Италијанците велат дека станува збор за голема сума. Она што најмногу ги воодушеви беше неговата желба да биде анонимно. Сепак, овие информации беа објавени.

НОЛЕ ГОЛЕМ СИ! Најдобриот српски тенисер уште еднаш го воодушеви светот: После Србија помогна и на Италија во борбата против коронавирусот!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, донираше во болницата во Бергамо, местото во Италија кое е најпогодено од корона...

Катерина Крстиќ / 15 април, 2020 16:51

Сите продадени билети досега ќе бидат вратени или разменети во согласност со новиот датум на турнирот Ролан Гарос 2020.

СЕ ПОРАДИ КОРОНА: Ролан Гарос одложен за септември!

Организаторите на Роланд Гарос најавија дека вториот гренд слем сезона нема да се одржи како што беше планирано кон крајот...

Рејхан Бајрами / 17 март, 2020 19:15

Во Сиднеј, Новак имаше огромна поддршка од нашата дијаспора за време на финалето со Надал во финалето на АТП Купот, по што Шпанецот даде скандалозна изјава на штета на српските навивачи.

Срѓан Ѓоковиќ: Мојот син Новак кога ќе ја заврши кариерата ќе живее во Србија со својот народ!

Таткото на Новак Ѓоковиќ ги сумираше впечатоците по неодамна завршениот Австралија опен. Срѓан Ѓоковиќ исто така, се осврна...

Стојче Бушин / 7 февруари, 2020 6:47

Заедно со најблиските пријатели на Ѓоковиќ и музиката во живо, се славеше рекордната 8-та титула на Австралија опен.

СОЛЗИ РАДОСНИЦИ: Трофејот стигна во Србија – Мајката на Ѓоковиќ плаче и пее “Пукни Зоро”(ФОТО)

Рекордниот 8-ми трофеј на Новак Ѓоковиќ од Австралија опен пристигна во Белград. Братот Ѓорѓе, по 24-часовен лет и неколку застанувања,...

Мартин Попоски / 4 февруари, 2020 14:49