Оваа љубов не траеше многу долго, пред се што поради обврските од Новак што мораше да игра по светски турнири.

Нејзе Ѓоковиќ ја шутна поради Јелена – ова е љубовта на Новак од младите денови

После раскинувањето со Лидија Поповиќ, Новак Џоковиќ започна љубовна романса со Јелена Ристиќ, со која долгогодишната врска...

admin@magazin / 23 март, 2019 21:03

Жал ми што вечерва не сум со вас. Ме чека возбудлива недела на мастерсот во Мајами, посакајте ми среќа.

ПРОГЛАСЕН ЗА ХУМАНИТАРЕЦ НА ГОДИНАТА : Ѓоковиќ помогна на гладни деца, градеше цркви и градинки

Вчера на церемонијата која беше одржана во Народниот музеј во Белград, беше доделена награда за хуманитарност на Новак Ѓоковиќ,...

admin@magazin / 21 март, 2019 22:32

Роџер Федерер изјави дека Новак Ѓоковиќ е фаворит за освојување на првиот Гренд-слем турнир за оваа година во Австралија.

ФЕДЕРЕР: Ѓоковиќ е најголемиот фаворит за победа на Австралија Опен

По освојувањето на титулата во „Хопман купот“, Роџер Федерер изјави дека Новак Ѓоковиќ е фаворит за освојување на првиот...

admin@magazin / 7 јануари, 2019 18:11

Новак Ѓоковиќ изјави дека спортот треба да биде надвор од политиката и тој ги сака сите земји од поранешната федерација.

Ѓоковиќ : Македонците ги чуствувам како свои

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ е голем носталгичар, вели дека спортот треба да биде надвор од политиката и тој...

admin@magazin / 4 јануари, 2019 8:14

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“.

Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“. Ѓоковиќ по три одиграни сета со...

Македонка Димкин / 3 јуни, 2018 23:30