Повод за жестоката кавга, на раб на физичко насилство, беше гласањето на дневниот ред, на кој се најде и Законот за работата на судовите, со кој се предлага работниот век на судиите да се продолжи до 67 години.

Жестока кавга во Собранието меѓу Адеми од ДУИ и опозициските пратеници од ВМРО ДПМНЕ

Жестока кавга меѓу претседателот на собраниската комисија за европски прашања и поранешен министер за образование Арбер...

Перо Милчин / 27 јуни, 2022 21:02

СВР Охрид презема мерки за расчистување на настанот, се вели во соопштението од СВР Охрид.

Горан Балески, директорот на Општа болница Охрид учествувал во тепачка на улица „Сирма Војвода“

ГОРАН БАЛЕСКИ, ДИРЕКТОРОТ НА ОПШТА БОЛНИЦА ОХРИД, УЧЕСТВУВАЛ ВО ТЕПАЧКА НА УЛИЦА „СИРМА ВОЈВОДА“, ПРЕНЕСЕ ОХРИД 24! На 10.01.2021...

Рејхан Бајрами / 13 јануари, 2021 9:30

Заменик претседателот на собранието Арберија Нагавци, неколку пати ги предупредуваше пратениците да седнат за да продолжи седницата.

МЕЃУСЕБНА ТЕПАЧКА НА ПРАТЕНИЦИТЕ ВО КОСОВО: Прекината седницата, летаа боксови(ВИДЕО)

Неколку членови на парламентот во Косово денеска физички се пресметаа за време на седницата на која се дискутираше за исчезнатите...

Рејхан Бајрами / 19 ноември, 2020 16:47

Анита на социјалните мрежи негираше сè и објасни дека тие се среќни заедно веќе 17 години. 

СЕ ОГЛАСИ СОПРУГАТА НА РАМУШ ХАРАДИНАЈ: „ОВА Е СРАМНО И МНОГУ НИСКО„

Убавата новинарка Анита Мучај-Харадинај, која е и сопругата на Рамуш Харадинај, првпат реагираше после веста дека поранешниот...

admin@magazin / 7 октомври, 2020 21:09

Рамуш и Анита се во брак 17 години. Пред тоа, тој беше оженет со Швеѓанка со која има син од првиот брак. Тој има три деца, два сина и ќерка со новинарката Анита.

РАМУШ ХАРАДИНАЈ ЈА ПРЕТЕПА СОПРУГАТА АНИТА: Таа заврши во болница!

Aнита Муцај Харадинај, новинар на РТК и сопруга на Рамуш Харадинај, синоќа била примена во Ургентниот центар во Приштина откако...

Рејхан Бајрами / 20:16

Лекарскиот тим ја следи состојбата и се консултиураат, за да утврдат дали има потреба од оперативни зафати.

ПОЗНАТА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСОЈБА НА ПАЛЕВСКИ: Две маскирани лица со шипки брутално го тепале до смрт!

Претепаниот Љупчо Палевски – Палчо од непознати лица пред неговата куќа има неколку хематоми на глава, велат извори од болницата,...

Владо Марин / 17 септември, 2020 19:07