„Во нападот загинаа 28 лица, а 13 беа повредени“, наведува агенцијата.

СТРАШЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО СИРИЈА: Нападнат автобус, убиени најмалку 28 лица

Во терористички напад врз автобус во Деир ел Зор, Сирија, загинаа 28 лица, јави државната агенција САНА. Автобус со цивили бил...

Мирко Бачиќ / 30 декември, 2020 21:24

Три лица се пренесени во болницата од местото на настанот, но ниту едно не е во критична состојба, изјави портпаролот на противпожарната служба Џозеф Плесант.

Терористички напад во САД: Ужасна експлозија го погоди центарот на градот и ФБИ активиран(ВИДЕО)

Официјалните лица веруваат дека експлозијата која се случи утрово во центарот на Нешвил била намерно предизвикана, изјави...

Мирко Бачиќ / 25 декември, 2020 18:58

Засега нема официјална потврда од Министерството за надворешни работи, но неофицијално, таква информација веќе е стигната и до македонското МНР.

Неофицијално, една од жртвите во Виена е од струшко Велешта

Eдна од жртвите во синоќешниот терористички напад во Виена е со потекло од село Велешта, Струга. Според информаците што ги...

Рејхан Бајрами / 3 ноември, 2020 17:47

Моите мисли се со семејствата и пријателите на жртвите, луѓето во Виена и мојот пријател Себастија Курц, напиша Заев на својата официјална страница на Твитер!

Зaев го осуди терористичкиот напад во Виена

– Премиерот Зоран Заев го осуди терористичкиот напад во Виена и изрази сочувство до австрискиот канцелар Себастијан Курц...

Перо Милчин / 9:28

Како што објави австриското МВР, околу 20 часот започнал терористичкиот напад во Виена со пукотници на шест места истовремено.

Најмалку едно лице убиено во терористички напад во Виена, се стравува за поголем број жртви

Неколку лица загинаа, а има и повредени во терористичкиот напад во центарот на Виена кој сѐ уште е во тек. Според австијските...

Рејхан Бајрами / 2 ноември, 2020 23:39

Градоначалникот на Ница, Кристијан Естроси, на Твитер изјави дека верува дека станува збор за терористички напад и дека напаѓачот извикувал „Алах Акбар“ пред нападот.

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО НИЦА: Обезглавена жена, убиени уште две лица во напад со нож во близина на Нотр Дам

Три лица се убиени во нападот со нож во францускиот град Ница, објави полицијата! Нападот се случи во базиликата Нотр Дам...

Стојче Бушин / 29 октомври, 2020 12:55

Филан Митрев е обвинет за тероризам откако во ноември лани со уште двајца осомничени биле откриени дека подготвуваат самоубиствен напад во угостителски објект.

Д-р Жан Митрев за синот: Жал ми е што покрај сите можности, избрал најстрашен и најбесмислен пат

Сакав да им покажам на моите родители дека можам сам да си го најдам патот и дека тој пат е добар – вака пред судот во Франкфурт...

Перо Милчин / 12 септември, 2020 20:24

Во акцијата биле приведени двајца Турци (едниот 21 годишен, другиот 22 годишен), како и 24-годишниот Митрев, кој сега е првообвинет.

Жан Митрев се оградува од обвинетиот терорист во Германија: Тоа не е мојот син!

„Тој не е мојот син“, вели Жан Митрев, сопственикот на истоимената клиника, по објавувувањето на информациите дека 25-годишниот...

Стојче Бушин / 9:19