Напаѓачот бил совладан од професор од училиштето и според информациите од Србија кај него биле пронајдени и рачна бомба, пиштол и експлозив.

Ова е ХЕРОЈОТ УЧИТЕЛ што спречи терористички напад во српско училиште(ФОТО)

Вистинска драма се случуваше вчера во средно училиште на истокот на Србија, откако маж влегол во зградата и отворил оган...

admin@magazin / 23 ноември, 2019 8:59

По активирањето на автомобилот бомба веднаш уследила престрелка.

ТЕТОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ХОТЕЛ ВО СОМАЛИЈА: Најмалку 15 мртви во напад на Ал Шабаб!

Денеска во попладневните часови исламистичката група Ал Шабаб, изврши напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај,...

Рејхан Бајрами / 12 јули, 2019 21:51

Вооружената престрелка во Куманово, или полициска акција за разбивање на вооружена терористичка група, траеше на 9 и на 10 мај 2015 година во Куманово. 

Пред точно четири години Македонија беше завиена во црно: Загуби 8 херои во терористичкиот акт од Диво насеље

На денешен ден пред точно четири години Македонија беше завиена во црно, по загубата на осум македонски полицајци, во терористичкиот...

Катерина Крстиќ / 9 мај, 2019 10:15

Австралискиот екстремист (28) отвори оган на џамијата АЛ Хур на Нов Зеланд во градот Крајстчер. Пукал на деца, а за сега се потврдени 40 жртви.

ВО ЖИВО : Масакр во две џамии во Нов Зеланд – има 40 мртви, убиецот настанот го пренесувал во живо на фејсбук

Во градот Крајстчерч на Нов Зеланд непознати лица утрово отворија оган на две џамии. Медиумите пренесуваат дека до сега има...

admin@magazin / 15 март, 2019 9:50

Првата експлозија се случила во внатрешниот дел од катедралата, а втората експлозија се случила на паркингот.

Терористички напад на Филипини, 77 повредени и 27 загинати луѓе

27 луѓе загинаа, а 77 се ранети во две експлозии при напад на катедрала во провинцијата Сулу, на југот на Филипините. Првата...

Рејхан Бајрами / 27 јануари, 2019 13:22

Покрај САД, Иран ги обвини и амбасадите на Обединетото Кралство, Холандија и Данска во Техеран, дека им обезбедуваат подршка на арапските сепаратистички групи во земјата

Иран се „расфрла“ со обвинувања по терористички напад

Иранскиот претседател Хасан Рохани упати остри критики кон САД по терористички напад за време на воена парада. Според Рохани,...

Мирко Бачиќ / 25 септември, 2018 8:54

На 11-ти септември 2001-ва година, САД ги доживеја најтешките терористички напади, во нападите животот го загубија над 3.000 луѓе, чин од кој САД не се опоравија во целост

Денот кога се промени светот: 17 години од терористичкиот напад врз САД

САД денеска одбележува 17 години од терористичкиот напад во кој загинаа над 3.000 луѓе.  Станува збор за најсмртоносниот напад...

Мирко Бачиќ / 11 септември, 2018 13:53