Според Министерството за внатрешни работи, шест лица се повредени.

Теористички напад во Франција: Силна експлозија во Лион !

Како што јавува дописникот на МИА, во центарот на францускиот град Лион, на улицата Виктор Иго, меѓу плоштадот Белкур и железничката...

Сара Фемина / 24 мај, 2019 19:58

Простување за терористичкиот акт

(видео) Терористот во Нов Зеланд ја убил неговата сопруга, а тој сака да ги прегрне него и неговата мајка

Tерористот Брентон Тарант уби 50 лица во две џамии во Нов Зеланд, меѓу кои била и 44-годишната Хусна Ахмед. Нејзиниот сопруг,...

Узунов Бобан / 21 март, 2019 12:30

Нападот во Нов Зеланд е потврда дека тероризмот не признава граници и религии

(фото) Страшен терористички напад со 40 мртви во земја каде најмалку се очекуваше-Нов Зеланд

Полицијата од Нов Зеланд деактивираше неколку импровизирани експлозивни направи пронајдени прикачени на возила во Крајстчерч,...

Узунов Бобан / 15 март, 2019 8:55

Уапсените планирале терористички напади на Косово

Плановите за терористички напади на Косовците откриени со прислушување на телефоните

Четворицата Косовци, кои беа уапсени вчера, тројца во Косово и еден во Германија, планирале терористички акции во Косово,...

admin@magazin / 30 јуни, 2018 10:14