Досега во земјата се направени вкупно 432.241 тестирања на Ковид -19.

ПОЧИНАА 13 ЛИЦА: 63 нови случаи на ковид-19 во Македонија!

Во последните 24 часа се направени 529 тестирања, а регистрирани се 63 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 42 -Куманово 3 -Тетово 2 -Прилеп...

Рејхан Бајрами / 18 јануари, 2021 16:56

Досега во земјата се направени вкупно 431.712 тестирања на Ковид-19.

Починаа 6 лица: Регистрирани 190 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1530 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 71 -Куманово 19 -Тетово...

Перо Милчин / 17 јануари, 2021 16:50

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 2116 оздравени пациенти. Починати се 14 лица.

Нови 361 заразени со коронавирус, 14 лица починале

Во последните 24 часа се направени 2176 тестирања, а регистрирани се 361 нови случаи на ковид-19 и тоа во следните градови: Скопје-164,...

Рејхан Бајрами / 16 јануари, 2021 17:38

Досега во земјата се направени вкупно 428.006 тестирања на Ковид-19.

Починаа 10 лица: Регистрирани се 403 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2118 тестирања, а регистрирани се 403 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 165 -Куманово 30 -Дебар...

Перо Милчин / 15 јануари, 2021 18:17

На овој начин им олеснуваме на матичните лекари, а и на пациентите да не мора да одат во ковид центрите и болничките установи за да ги направат потребните анализи.

ОД ПОНЕДЕЛНИК ЛАБОРАТОРИСКИ АНАЛИЗИ НА Д-ДИМЕРИ И ЦРП ВО ПОЛИКЛИНИКИТЕ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“, „БИТ ПАЗАР“ И „ДРАЧЕВО“

Министерството за здравство информира дека од понеделник (18.2) во скопските поликлиники „Јане Сандански“, „Бит Пазар“...

Стојче Бушин / 15:46

Досега во земјата се направени вкупно 425.888 тестирања на Ковид -19.

15 лица ја изгубија битката со коронавирусот – најмладиот 33 години

Во последните 24 часа се направени 2192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 198 -Куманово 12 -Штип 12 -Прилеп...

Сара Фемина / 14 јануари, 2021 18:57

Досега во земјата се направени вкупно 423.696 тестирања на Ковид -19.

Регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19, починаа 10 лица!

Во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 221 -Куманово 27 -Дебар...

Стојче Бушин / 13 јануари, 2021 20:05

Досега во земјата се направени вкупно 421.153 тестирања на Ковид -19.

ШОКАНТНА БРОЈКА: Регистрирани се 520 нови случаи на ковид, 12 лица починаа!

Во последните 24 часа се направени 3023 тестирања, а регистрирани се 520 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 231 -Куманово 22 -Дебар...

Рејхан Бајрами / 12 јануари, 2021 20:55