Неодамна Спасовски изјави дека Тетово и околината се најбезбедните региони во земјата во кои има нулта криминал

Спасовски – што се апси во тетовско и гостиварско?!

Министерот за внатрешни работи би требало да објасни како криминалот во тетовско и гостиварско од нулта од ден во ден последната...

Мирко Бачиќ / 22 јули, 2018 8:36

Приведени 32 девојки од угостителски објекти во Тетово

Повторно во Тетово, повторно проституција во градот на „верниците„

Во акциска контрола на МВР во два угостителски објекта во Тетово, вчера биле приведени 32 девојки од регионот. Во соопштението...

Рејхан Бајрами / 14 јули, 2018 15:57

Лицето отворило оган кон полициските службеници, се обидело да фрли и рачна бомба кон нив

Во полициска акција убиен криминалец од тетовско

Утрово, во село Ларце, тетовско, припадници на Министерството за внатрешни работи по претходно изготвен план, презедоа мерки...

admin@magazin / 4 јуни, 2018 13:05