На денешното примопредавање на премиерската должност, на премиерот Зоран Заев му посакав успешен 4-годишен мандат на новата Влада, во којашто заедно ќе се заложиме да ги оствариме приоритетите за коишто ја добивме, рече Спасовски.

Спасовски му ја предаде функцијата на Заев!

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска ја предаде премиерската должност на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој посочи...

Катерина Крстиќ / 31 август, 2020 10:30

Воедно тој истакна и дека е задоволен од економските текови во земјава.

СПАСОВСКИ : Сите мерки кои ги превземавме даваат резултат

Техничкиот премиер на државава Оливер Спасовски денеска при посетата на Пробиштип рече дека сите мерки кои до сега беа превземени...

Катерина Крстиќ / 8 мај, 2020 22:38

Новиот технички премиер Оливер Спасовски во рок од 30 дена треба да достави нов анкетен лист до Државната комисија за спречување корупција.

КОЛКУ ТЕЖИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Каков имот пријавил новиот технички премиер!

Вчера Собранието со 101 глас ја избра преодната Влада, за нов технички премиер е ставен Оливер Спасовски. Техничката Влада...

Весна Петровска / 4 јануари, 2020 10:54

Новиот технички премиер кој ќе ја водиВладата 100 дена до изборите закажани за 12април рече дека во периодот што претстои ќе се фокусираат на организирање фер и демократски избори.

Спасовски: Владејачката СДСМ покажа како се одржуваат избори

Денеска во 16.30 часот во Собранието почна седницата за избор на техничка Влада а седницата ја отвори мандатарот Оливар Спасовски. Ова...

Катерина Крстиќ / 3 јануари, 2020 19:07

Спасовски преку Фејсбук се заблагодари на довербата и поддршката, а напиша и дека има само една желба.

Се огласи Спасовски: Имам само една желба, што пократко да бидам премиер!

Откако вчера Централниот и Извршниот одбор на СДСМ одлучија министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да биде технички...

Катерина Крстиќ / 28 декември, 2019 10:15

Во интервјуто министерската вели дека нашата држава Македонија е апсолутно подготвена за жена премиер.

Македонија е подготвена за жена премиер- дали Царовска откри дека ќе биде замена на Заев?

Во интервју за емисијата „30 прашања со“ министерката за Труд и социјала Мила Царовска, одговара на 30 кратки прашања поврзани...

Катерина Крстиќ / 27 декември, 2019 15:53

Техничката влада се формира на 100 дена пред изборите, а како можни кандидати се сегашните министри Оливер Спасовиски и Мила Царовска.

Оливер Спасовски технички премиер?

Откако Заев најави дека не постојат причини ниту потреба за одложување на предвремените парламентарни избори кои се закажани...

Весна Петровска / 19 декември, 2019 16:36

Наводно неделава пред партискиот врв премеирот Зоран Заев ја соопштил ваквата одлука.

Нема сомнеж: Оливер Спасовски ќе биде технички премиер во пржинската влада

Сегашниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, ќе биде технички премиер кој ќе дојде на функција по 3 ти јануари,...

Катерина Крстиќ / 11:13