Со камионот кој ги усмрти двете 14 годишни девојчиња управувал 59-годишниот Иво Филиповиќ, чија фамилија исто така е во шок по тешката несреќа.

ФОТО: Ќерката на возачот кој ги “уби” Ива и Рената на кобниот автопат напиша писмо до медиумите

Со камион возејќи со 90 километри на час Иво Филиповиќ покоси две малолетни девојчиња на автопатот меѓу Новска и Окучана,...

Катерина Крстиќ / 10 јуни, 2019 14:49

На регионалниот пат Свилајнац до Депотовци, во централна Србија уште една тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија 4 лица, 2 се тешко повредени

Уште една голема сообраќајна несреќа во Србија, кај Свилајнац, 4 загинати и 2 повредени лица

Четири лица загинаа, а две се повредени вечерва во судир на шлепер, автомобил и камион кај Свилајнац. Несреќата се случила...

Мирко Бачиќ / 10 октомври, 2018 6:12

За само две недели, уште една тешка сообраќајна несреќа однесе човечки живот на жител од охридско, најчеста причина според МВР е непочитување на условите на патот

Загина 36 годишен моторциклист, со тешки телесни повреди се здоби пешак

Загина 36 годишен моторциклист а со тешки телесни повреди се здоби пешак во сообраќајна незгода во Охрид. До несреќата дошло...

Мирко Бачиќ / 25 септември, 2018 6:24

Во скопската населба Ново Лисиче, синоќа тешка сообраќајна несреќа во која повредени се баба, дедо и внуче, по што граѓаните гневот го истурија врз градоначалникот Златко Марин

Баба, дедо и внуче прегазени на пешачки во Скопје

Тешка сообраќајка се случи синоќа на булевар Србија во населбата Ново Лисиче во Скопје. Пикап со велешки таблички удрил во...

Мартин Попоски / 18 септември, 2018 9:42

Девет годишната Лора морала да чека покрај мртвите тела на своите родители противпожарните единици да го пресечат лимениот кров од автомобилот

Хорор: Покрај мртвите тела на родителите, дете чекаше пожарникарите да ја спасат

Двајца сопружници се мртви, а нивната 9-годишна ќерка тешко повредена откако вчера по 13 часот со нивниот автомобил излетале...

Мирко Бачиќ / 30 август, 2018 8:04