Денеска се одржи новото рочиште на случајот „Титаник“ кој се води против поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ кое се сомничат за нелегално финансирање на кампањата.

ТИТАНИК: Сведоци на обивнителство тврдат дека никогаш не донирале пари за кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска се одржало рочиште за случајот „Титаник“, сите сведоци тврдат дека немаат никаква вмешаност во случајот и дека...

Магдалена Стојмановиќ / 11 март, 2020 17:42

Сите ја знаеме љубовната приказна од овој филм и сите стоиме на ставот дека би било поубаво кога крајот би бил поинаков. И бил поинаков, но во текот на монтажата бил исфрлен.

ОВА Е КРАЈОТ НА “ТИТАНИК” ШТО НИКОГАШ НЕ ГО ВИДОВМЕ(видео)

Филмот „Титаник“, проект на познатиот режисер Џејмс Камерон, бил озлогласен како најскапиот филм во историјата на киното,...

Сара Фемина / 24 октомври, 2019 22:15

Во времето кога бил изграден, бил најголемиот патнички брод. Бил изработен според најсовремените технологии и популарно се верувало дека е „непотоплив“.

МИСТЕРИЈА: Шокантни факти за потонувањето на ТИТАНИК- Бродот не удрил во САНТА МРАЗ?

За време на првото патување, „Титаник“ удрил во санта мраз во Северниот Атлантик пред полноќ на 14 април 1912 ситни и потонал...

Сара Фемина / 14 април, 2019 10:40

И во политички азил за политички прогон од актуелната власт, Груевски добива времени мерки притвор, кои судскиот совет скоро да планира да ги изрече за сите тековни постапки

Нов притвор од 30 дена за Груевски

„Титаник“ е предметот за кој поранешниот премиерот Никола Груевски заработи нов притвор во времетраење од 30 дена. Ова го...

Мартин Попоски / 5 декември, 2018 11:47

Со преслушување на нелегално набавените разговори денес во Кривичниот Суд во Скопје, треба да продолжи судењето за предметот „Титаник!

Никола Груевски „повторно„ во Суд? „Титаник„ продолжува!

Со преслушување на нелегално набавените разговори, откако на минатото рочиште беа преслушани околу 80 разговори во периодот...

Македонка Димкин / 26 ноември, 2018 9:06

Мијалков во еден од аудио записите, говори дека е во странство, и како е на друга мрежа нема да зборува многу, да не го слушаат, како тогаш не знаел кој слуша во Македонија?

Мијалков сам си признава дека прислушкувал?

Раскараните сопартијци од ВМРО – ДПМНЕ не зборуваат ниту во судница, но таму уште се слушаат „бомбите“ во кои договараат...

Мирко Бачиќ / 25 октомври, 2018 12:28

Како на норма, Кривичниот суд во Скопје, денес со три рочишта за три случаи на СЈО во кои се осомничени безмалку целото поранешно раководство и поранешна влада на ВМРО - ДПМНЕ

Во екот на кампањата за референдумот, денес рочишта за „Титаник“, „Тенк“ и „Тотал“

Во Кривичниот суд денска треба да продолжат судењата за три предмети на СЈО, “Титаник”, “Тенк” и “Тотал”. Последното...

Мартин Попоски / 24 септември, 2018 9:22