Како што најаваи МЖ Транспорт, железничкиот сообраќај на релација Скопје – Куманово (Табановци) и во обратен правец ќе биде во прекин во следните неколку денови, поради излизгувањето на вагони од товарен воз на излезната свртница во кумановската железничка станица, што се случи изутрината околу два часот.

СТРАШЕН ИНЦИДЕНТ КАЈ КУМАНОВО: Излетаа вагони на товарен воз

Вагони излетаа на пругата кај Куманово, полицијата го истажува инцидентот за среќа никој од патниците не е повреден, сообраќјот...

Весна Петровска / 2 јули, 2019 10:57

Несреќата се случила во близина на словенечко-хрватската граница,а екипата на словенечката железница заедно со пожарникарите неколку часа се обидувале да го спречат истекувањето на керозинот кој би можел да нанесе големи штети на животнта средина доколку дојде до подземните води.

(ФОТО) Несреќа во Словенија: Товарен воз излета од шините, истекоа 10 тони керозин

Железничка несреќа се случи денеска кај место Храстовље во југозападна Словенија, при што товарен воз излета од шините...

Катерина Крстиќ / 26 јуни, 2019 18:15