На вчерашаната средба меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски за законот за јавното обвинителство и за идниот статус на Специјалното јавно обвинителство.

Тони Михајловски по лидерската средба: Смени име, продаде историја – вети многу не исполни ништо, освен дека ќе јаде живи луѓе!

-Исполни се што рековме ние, неговите политички противници. Смени име, продаде историја, го забетонира идентитетот и го фрли...

Валерија Петрова / 11 септември, 2019 10:18

Како што веќе реков, ова е само огномет кој треба да ни ги држи главите кренати нагоре и загледани во небото, за да не видиме што реално се случува долу на земјата. Таму кај што го живееме “животот за сите”.

Михајловски распали на Фејсбук: Власта е врвниот криминал и корупција, рибата смрди од главата

Познатиот македонски актер Тони Михајловски кој воедно е и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, на својот Фејсбук профил посвети статус...

Катерина Крстиќ / 19 јули, 2019 19:17

Михајловски вели дека омилена строфа од химната му е “Не плачи Македонијо, мајко мила, крени глава гордо високо”, додавајќи дека нема да биде изненаден доколку се појави предлог за нова химна на најновата држава на Балканот.

Тони Михајловски распали на Фејсбук: “Мене омилена строфа се уште ми е “Не плачи Македонијо, мајко мила”

Актерот Тони Михајловски на својт Фејсбук профил се огласи по скандалот со изведувањето на македонската химна од страна...

Катерина Крстиќ / 5 јули, 2019 1:42

Заев доби шлаканица, прво. Тоа е основното што му се случи.

Михајловски: „Чистката“ на Заев е театар за народот, нема да направи ништо

Кадровската „чистка“ која ја најави премиерот Заев нема да се случи – убеден е Тони Михајловски кој вечерва беше гостин...

admin@magazin / 25 април, 2019 9:21

Ние ми покажавме на Заев колку го мразиме, а тој го закачи на опаш на мачка и го пушти низ вода!

Михајловски: Да ги смачкаме како шлепер жаба, а потоа пепел да ги направиме!

Бојкот не ни треба зошто тоа ќе биде уште една тиха победа на македонскиот народ, толку тивка што Заев ќе ја заобиколи. Како...

admin@magazin / 30 март, 2019 12:36

Актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО - ДПМНЕ, Тони Михајловски ги исмеа содржините од оставките на партиски функционери постирани на социјалните мрежи

Оставките ви се како лоша прекопирана семинарска

Актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ, Тони Михајловски на социјалните мрежи ги искоментира објавите за...

Мирко Бачиќ / 31 октомври, 2018 15:21

Актерот и член на Извршниот Комитет на ВМРО - ДПМНЕ, Михајловски, ги потсети Канческа Милевска и Тодоров дека целокупната работна кариера и ја должат на партијата

Нино и “Ганка” од Али експрес да ги вратат кариерите во ВМРО – ДПМНЕ

Членови на Извршниот Комитет со контра реакции по изјавите на Канческа Милевска дека гласала “за” уставни измени и...

Мартин Попоски / 24 октомври, 2018 7:40

И членот на Извршниот комитет на ВМРО - ДПМНЕ, Михајловски со реакции по видео пораката на претседателот на Франција, Макрон, дека Договорот од Преспа не е ни за ЕУ ни за НАТО

Пораката на Макрон ги урна маските на Заев и Димитров

И Тони Михајловски, актер и член на Извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ со прашање до власта кое по видео пораката на францускиот...

Мирко Бачиќ / 23 септември, 2018 10:13