Температурите на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 28 степени!

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Услови за краткотраен дожд и ретки грмежи

Во текот на денешниот ден, под влијание на потопла воздушна маса од југ времето во државава ќе биде сончево и релативно топло...

Стојче Бушин / 4 јуни, 2020 8:26

Повремено ќе има продори и од северните предели на Евроспкиот Континент кој ќе условуваат повремено освежување на времето!

МЕСЕЧНА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: Еве каков ќе ни биде месец јуни се до крајот!

Според најновите анализи кој се направени со помош на најпрецизните метеоролошки модели, месец јуни гледан по температурите...

Стојче Бушин / 7:28

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност!

Сахарска прашина и песок: Атмосферата ќе биде заматена а времето мачно и спарно

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до...

Стојче Бушин / 15 мај, 2020 8:32

Во најтоплите предели од државава истите се очекува да се искачат до околу 35, 36 степени.

ТРОПСКА ГОРЕШТИНА: Температурите ќе се искачат и до 36 степени!

До крајот на денов времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен...

Стојче Бушин / 13 мај, 2020 8:12

Времето ќе биде сончево и многу топло со умерена локална облачност.

НЕВЕРОЈАТНО ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ: Во Македонија доаѓа африкански бран со температури од над 35 степени!

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Во попладневните часови во...

Стојче Бушин / 12 мај, 2020 8:46

Потоа и во следните денови нашата територија ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса која продира од северните предели на Африка.

Температурите ќе го надминат и 30- тиот степен: Прекрасно време во Македонија!

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде сончево и топло, попладне и кон крајот на денот со умерена локална облачност. Ќе...

Стојче Бушин / 11 мај, 2020 10:08

Исто така во понеделник и во вторник ќе дува умерен, повремено засилен ветер, во понеделник од јужен а во вторник од западен правец.

ВИКЕНД МЕТЕО: Летни температури во земјава!

За време на овој викенд нашата територија ќе се наоѓа под влијание на топла воздушна маса која продира од југ. Времето ќе...

Стојче Бушин / 9 мај, 2020 9:32

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и релативно топло, кон крајот на денот со умерена локална облачност.

ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Температурите на воздухот се очекува да се искачат до околу 30 степени!

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде сончево и релативно топло со мала локална, кон крајот на денов и со умерена...

Стојче Бушин / 8 мај, 2020 8:59