Тие ја започнаа врската во 2001 година, а по три години прекинаа. Повторно се зближија во 2007 година, кога почнаа да живеат заедно, до неговата трагична смрт на 16ти октомври.

И мене Лиља ми го уништи животот -Будимир го раскажува пеколот додека била со Тоше

Андријана Будими имаше голема улога во животот на Тоше Проески таа беше со него кога неговата кариера беше многу успешна,...

Едмонд Бекири / 25 јануари, 2022 4:24

Андријана и Тоше биле заедно во периодот од 2001 до 2004 година.

(ФОТО) Сега сигурно не би е препознале: Таа беше некогаш голема љубов од Тоше Проески!

Андријана Будимир беше долгогодишна девојка и голема љубов на Тоше Проески, а по  трагична смрт  на Тоше таа одлучи целосно...

admin@magazin / 13 декември, 2021 16:24

Организатор на маратонот е пливачки Клуб ВАРДАР 2018, а воедно ова е првиот Крушевски Маратон “Тоше Проески” и натпревар организиран во Крушево.

Во недела во Крушево ќе се одржи првиот пливачки маратон „Тоше Проески“

На 9-ти август во 11 часот на Крушевско Езеро за прв пат ќе се одржи маратон во пливање. Маратонот во должина од 2,5 км е во организација...

Катерина Крстиќ / 7 август, 2020 19:22

Тоше, мене, дете бегалец од Босна во далечната дијаспора, ми донесе топлина од родната земја, топлина на најубавите човечки вредности

Исповед на Босанец: ТОШЕ ти со твојата љубов го започна помирување на сите луѓе од поранешна Југославија

Тоше … Тошка, брате мој, никогаш не прежален… те жалам како свој брат веќе 8 1/2 години и чувствувам болка кога и да ја слушам...

Македонка Димкин / 19 јануари, 2020 14:26

Од вчера во комисијата се поранешната ракометарка и девојка на трагично починатиот Тоше Проески, ракометарката Адријана Будимир, како и поранешната кошаркарка Едина Муса.

Поранешната на Тоше Проески дел од комисијата за спорт предводена од Наумче Мојсоски

Комисијата за спорт на СДСМ чиј предводник е поранешниот репрезентативец Наумче Мојсоски добива нови членови.   Прославената...

Катерина Крстиќ / 27 ноември, 2019 11:41

Предлогот улица во селото Јабука кај Панчево, во која живеат голем број Македонци, да го носи името на починатиот македонски пејач, упатен е до Градското собрание на Панчево. Со овој чин, жителите на селото Јабука, каде живееат најмногу Македонци во Србија, сакаат да му оддадат почит на нивниот познат сонародник.

Балканот не го заборава: Улица во Србија ќе го носи името на Тоше Проески

Еден од најдобрите пејачи од пост-југословенскиот простор, Тоше Проески, кој загина во сообраќајна несреќа во 2007 година,...

Катерина Крстиќ / 19 ноември, 2019 15:50

Со „Игри без граници” го започна тричасовниот хуманитарен концерт, не насетувајќи ја трагедијата која се случи само 11 дена по концертот.

Желбата што ја кажа ТОШЕ на последниот концерт, НИКОГАШ НЕ МУ СЕ ИСПОЛНИ

Точно 12 години поминаа од последниот концерт на Тоше Проески, кој се одржа на градскиот стадион во Скопје. -Се надевам дека...

Весна Петровска / 16 октомври, 2019 18:30

Но и по дванаесет години болката кај неговите пријатели, најблиските и неговите фанови не стивнува. Секогаш ќе боли овој 16 октомври.

Беше и остана ангел во човечка форма, ти беше посебен -Цетински со емотивна порака за Тоше

Денеска навршуваат 12 години од смртта на најголемата македонска ѕвезда која трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа,...

Катерина Крстиќ / 11:20