Младиоот крушевчанец кој е популарен кај девојките добива одлични коментари за песната на Јутјуб. „Кристијан, имаш преубава боја на глас и браво, браво, браво за песната!

ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Ова е Христијан внукот на Тоше Проески- има 22 години и крши женски срца, ДАЛИ ЛИЧИ НА НЕГОВИОТ ВУЈКО?

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески беше во основно училиште кога го загуби вујко му. Денес, Кристијан има 22 години...

Стојче Бушин / 20 октомври, 2020 5:38

Треба да сме му бескрајно благодарни, да го чуваме неговото дело и да го пренесуваме на идните поколенија, кои гордо ќе го спомнуваат и ќе ги пеат неговите песни.

Од денеска натаму имаме вечно почивалиште и спомен дом достојни за големината на Тоше Проески

Од денеска натаму имаме вечно почивалиште и спомен дом достојни за големината на Тоше Проески. Тоше никогаш ниту физички,...

Стојче Бушин / 16 октомври, 2020 19:13

-Денес навршуваат 13 години од кобната смрт на легендарната ѕвезда на македонската музичка сцена, македонскиот бренд Тодор Проески - Тоше.

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС- СПОМЕН ЗА ТОДОР ПРОЕСКИ 1981-2007!

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС- СПОМЕН ЗА ТОДОР ПРОЕСКИ 1981-2007! 16 октомври 2020 година, Крушево, Македонија! -Денес навршуваат...

Стојче Бушин / 17:28

Многумина неговата смрт ја поврзуваа со неговиот последен албум, велејќи дека песните кои се на него звучат како тој да ја чувствувал смртта.

Денеска навршуваат 13 години од последниот концерт на незаборавениот Тоше Проески(ВИДЕО)

Денеска навршуваат 13 години од последниот незаборавен концерт на македонското златно грло, Тоше Проески. Загина на 16 октомври...

Катерина Крстиќ / 5 октомври, 2020 17:00

Како што веќе е познато Карлеуша и покојниот Тоше Проески беа добри пријатели па таа решисо фановите да сподели фотографија од едно убавовреме кога таа и Тоше беа неразделни.

ФОТО: Карлеуша објави до сега не видена фотографија со Тоше Проески

Познатата српска дива, Јелена Карлеуша по повод роденденот на трагично починатата македонска ѕвезда Тоше Проески, објави...

Катерина Крстиќ / 25 јануари, 2020 14:30

Загинал на 16 октомври 2007 во сообраќајна несреќа во Хрватска. Постхумно бил прогласен за заслужен граѓанин на Македонија. Денот на неговиот погреб, 17 октомври, бил прогласен за Ден на национална жалост.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТОШЕ, ЅВЕЗДО МАКЕДОНСКА: Да беше жив денес ќе наполнеше 39 години

Денес изминуваат 39 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел Тоше Проески. Човекот кој освен тоа...

Сара Фемина / 0:00

„Цели 11 години спортот и спортските работници беа игнорирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ, a за неполни 2 и пол години политиките на СДСМ го враќаат спортот на прав пат.

Бившата од ТОШЕ, Адријана БУДИМИР ВЛЕЗЕ ВО ПОЛИТИКАТА НА СДСМ: Дел од Комисијата за спорт на СДСМ

Претседателот на Комисија за спорт на СДСМ, Наумче Мојсовски, на прес-конференција денеска претстави дел од членовите на...

Сара Фемина / 6 декември, 2019 18:08