Човек по име Чука, сепак не успеал да издржи и го загубил својот живот. При контактот кој го остварил со спасувачите, пред да почине, Чука им рекол дека не ги чуствува своите нозе.

ЗГАСНА УШТЕ ЕДЕН ЖИВОТ ВО АЛБАНИЈА : По 17 часа поминати под бетон, ЧУКА ја изгуби битката за живот

Вечерва уште една нова жртва е регистрирана во Туман, од силниот земјотрес кој денеска ја погоди Албанија. Човек по име Чука,...

Рејхан Бајрами / 26 ноември, 2019 23:21

Неговата сопруга ја убил под јорганот, со истиот нож со кој тој се обидел да се самоубие.

ХОРОР ВО СРБИЈА: На сопругата и го пресекол вратот па се обидел да се самоубие со истиот нож!

Милина Стопиќ(62) од селото Рожанство ја уби нејзиниот сопруг Мијаило(68) во нивната семејна куќа, а веднаш после бруталното...

Сара Фемина / 15 ноември, 2019 3:37

Д.Б. починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

СТРАШНА СЦЕНА: Триесет и шестгодишник загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Велес

Вчера на пладне на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.(36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел...

Перо Милчин / 9 ноември, 2019 15:48

Во вооружениот инцидент бил ранет уште еден маж, за кого српските медиуми наведуваат дека бил чувар во Централниот затвор и дека му бил обезбедување на убиениот Станковиќ.

Еве кој е убиениот водач на АЛКАТРАЗ: Марковиќ го организираше нападот на Борис Татон и беше осуден на 30 години затворска казна!

Љубомир Марковиќ Кича (37) вчера е убиен со два куршуми во глава во близина на бензинска пумпа во Врачар, Белград. Марковиќ...

Сара Фемина / 2 ноември, 2019 10:23

Но пејачката гостувајќи во една емисија говореше за својата кариера, но и за песната која станала вистински евергрин.

Познатиот хит на Северина всушност крие голема трагедија- тажна приказна која ќе ве наежи

Познатата хрватска пејачка Северина Којиќ објави неверојатна песна во која ќе се пронајдат сите неразделни пријателки. Но...

Катерина Крстиќ / 28 октомври, 2019 11:22

Во незгодата, на местото починал 50-годишниот З.Ч. од село Двориште, додека 46-годишниот В.Г. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клинички центар Штип.

СТРАШНА НЕСРЕЌА: Едно лице почина откако се преврте трактор, а две се тешко повредени!

Голема трагедија ја потресе Македонија кога едно лице загина откако се преврте трактор и удри во дрво на излез од дело Двориште,...

Сара Фемина / 26 октомври, 2019 13:07

Тие две беа пријателки, но на неа новинарката никогаш ништо не и рекла дека има некаков проблем. Дијана жали што на било кој таа се нема пожалено, сигурно некој би и помогнал.

НИКОГАШ НЕ СЕ ЖАЛЕШЕ, БЕШЕ ПОЛНА СО ЖИВОТ: Мајката на Ѓоковиќ скршена од болка поради смртта на новинарката

Ми трепери гласот и со голема тага, мајката на Новак Ѓоковиќ, Дијана вели дека веста за смртта на новинарката Драгана Трипиќ...

Валерија Петрова / 24 октомври, 2019 16:44

Во авионот бил возачот на претседателот на Конго и неговиот менаџер за логистика, како и неколку војници.

СЕ СРУШИ АВИОН ВО КОНГО: Има загинати меѓу кои и членови на кабинетот на претседателот!

 Се сруши товарен авион на истокот на Конго, загинаа сите осум патници и членови на екипажот. Во авионот се наоѓале и некои...

Сара Фемина / 11 октомври, 2019 21:25