Синоќа Америка го донесе пред лицето на правдата терористот број еден на светот. Абу Бакр ал-Багдади е мртов, рече Трамп на почетокот на обраќањето.

ОВДЕ Е УБИЕН АЛ БАГДАДИ: Оштетени многу куќи и возила(ВИДЕО)

Најбараниот терорист на светот беше лоциран на тајната акција во селото Бариша, а умрел како што соопшти американскиот претседател...

Сара Фемина / 27 октомври, 2019 16:56

Во 2016, Форбс го поставил Трамп како 324. најбогат човек во светот (113. во САД) со богатство од 4,5 милијарди долари.

Трамп го продава луксузниот хотел во Вашингтон: За една соба бара 2 и пол милиони долари, еве која сума ќе ја заработи!

Организацијата Трамп сака да ги продаде правата на “Меѓународниот хотел ТРАМП” во Вашингтон, рече за “Vol strit džornal”...

Сара Фемина / 15:55

Меѓу присутните соработници на состанокот биле и тогашната државна секретарка за безбедност Киртсен Нилсен и тогашниот советник, инаку неговиот зет, Џаред Кушнер, кои ја напуштиле салата за состаноци во паника.

Њујорк Тајмс тврди дека Трамп е НЕМИЛОСРДЕН: Пукајте им во нозе, рововите наполнете ги со змии – ОВА НЕ Е ПО ЗАКОН!

Њујорк Тајмс објави делови од книгата „Гранични војни: Напад на Трамп врз имиграција“, која ќе излезе на продажба на 8 октомври,...

Валерија Петрова / 2 октомври, 2019 11:38

И двете дами блескаа во црни модерни комбинации.

МОДЕН ПОГОДОК НА СОПРУГАТА ОД ПРЕМИЕРОТ: Зорица Заева ја засени Меланија Трамп во САД!

Македонскиот премиер Зоран Заев кој моментално се наоѓа во официјална посета на САД, присуствуваше на дипломатски прием...

Сара Фемина / 26 септември, 2019 21:46

Трамп згрми од говорницата на ОН

( видео) Трамп згрми од говорницата на ОН: Иднината им припаѓа на патриотите, не на глобалистите !

Американскиот претседател Доналд Трамп од говорницата на Обединети нации во Њујорк порача дека иднината им припаѓа на тие...

Узунов Бобан / 25 септември, 2019 8:55

Трамп ја откажа посетата на Полска за време на викендот за од Вашингтон да ја следи ситуацијата со ураганот.

УРАГАНОТ ДОРИАН ПУСТОШИ: Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Флорида!

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа прогласи вонредна состојба во сојузната држава Флорида пред доаѓањето на...

Рејхан Бајрами / 31 август, 2019 11:39

Извори цитирани во други медиуми различно тврдат дека американскиот претседател се шегувал или сериозно се надевал да ја прошири територијата на САД.

ГРЕНЛАНД МУ ОДГОВОРИ НА ТРАМП: “Не сме на продажба”

Владата на Гренланд соопшти дека нејзината територија не е на продажба, по извештаите дека претседателот на САД Доналд Трамп...

Рејхан Бајрами / 17 август, 2019 11:47

Советникот на националната безбедност на претседателот на САД, Џон Болтон кој вил во Србија и требало повторно да дојде до крајот на ова лето, кој со неговата посета би можел да направи пресврт во решавањето на косовскиот проблем и тоа во корист на Белград.

ТРАМП ИСПРАЌА ЈАСНА ПОРАКА: Србија не смее да остане без ништо на Косово – претседателот подоготвен за решавање

Претседателот на САД. Доналд Трамп испрати јасна порака во која наводно проачува: Србија не смее да остане без ништо на Косово...

Валерија Петрова / 7 август, 2019 9:50