Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг рече дека очекува "силни дискусии" на самитот за одбрана. Различните ставови се "нормални меѓу пријателите и сојузниците"

ТРАМП: “Постои НАТО, постои Британија (…) и постои Путин”

Непосредно пред самитот на НАТО, американскиот претседател Доналд Трамп еднаш повеќе предизвика иритација. Пред да замине...

Македонка Димкин / 10 јули, 2018 21:19

За време на приватниот состанок во Белата куќа кон крајот на април 2018 , Трамп разговараше за трговија со францускиот претседател Емануел Макрон

Трамп : Излези од ЕУ и ќе добиеш посебен билатерален трговски договор со Америка?!

од Josh Rogin Колумнист во Вашингтон Пост Како што ближи времето кога претседателот Трамп ќе се упати кон Европа следниот...

Рејхан Бајрами / 2 јули, 2018 0:59

„Ова се американски државјани кои се трајно разделени од нивните сакани кои биле убиени од илегални имигранти – криминалци“

Трамп се сретна со семејствата на Американци убиени од илегални имигранти

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера се сретна со семејства кои загубиле блиски убиени од страна на илегални имигранти...

admin@magazin / 23 јуни, 2018 14:20

Трамп ја довел во прашање поддршката којашто лидерите на Г7 му ја даваат на Киев

Трамп во разговорите со челниците на Г7 рекол дека Крим е руски

Американскиот претседател Доналд Трамп во разговорите со челниците на другите земји од групата седум индустриски најразвиени...

admin@magazin / 15 јуни, 2018 13:23

Трамп и Ким се обврзаа да работат за целосна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Светот може конечно да здивне

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, на крајот на историскиот самит потпишаа заеднички...

Македонка Димкин / 10:42

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи од буџетот на Косово и платил 517.198,56 евра на американска лобирачка компанија блиска до претседателот на САД, Доналд Трамп.

Пола милион евра, за пола час дружење и сликање со Трамп!

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи од буџетот на Косово и платил 517.198,56 евра на американска лобирачка компанија...

Македонка Димкин / 8 јуни, 2018 12:19

Американските претставници во Северна Кореја започнаа разговори за подготовка на самитот

Сепак ќе има средба Трамп со Ким

Група американски официјални претставници денеска отидоа во Северна Кореја да започнат разговори за подготовката на самитот...

Македонка Димкин / 27 мај, 2018 17:57