Трајко Вељаноски нема врска со сето тоа, тој не е учесник во никаков план за спречување на мирниот трансфер на власта.

ФУИ Друже судија, осудивте невин човек!

Трајко Вељаноски е осуден без никаква вина. Вашата осудителна пресуда е политичка. Можеби Вие и не сте сосема виновни за тоа,...

Македонка Димкин / 28 јули, 2021 22:34

Демократијата е скапа играчка, но изгледа само во Македонија важи правилото, што поскапо тоа е поголема демократија !!!!!!!!!

Вељаноски: Нема економска оправданост за толкав број на потпретседатели на Собранието!

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски се огласи во врска со закажаната седница за бројот на потпретседатели...

Катерина Крстиќ / 25 август, 2020 10:48

Нападот против мене е ништо и е незначајно во споредба со болката на семејствата на петте прерано згаснати млади животи. Одлуката некој да си поигрува со нивните судбини и чувства е тешко бреме кое ќе остане до крајот на животот.

Молчев кога лажеа дека сум замешан во Монструм- се огласи Вељановски

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељановски кој ја вршеше оваа функција во времето кога ВМРО-ДПМНЕ беше на власт...

Катерина Крстиќ / 4 февруари, 2020 10:02

Собранието не му го одзема пратеничкиот имунитет на поранешниот претседател на парламентот, Трајко Вељаноски, откако Претседателот на законодавниот дом, Талат Џафери, на полноќ ја прекина седницата.

Седницата во Македонското Собрание во многу тензична атмосфера-Џафери ја прекина!

Собранието не му го одзема пратеничкиот имунитет на поранешниот претседател на парламентот, Трајко Вељаноски, откако Претседателот...

Македонка Димкин / 25 февруари, 2019 0:59

Расправата на Комисијата за имунитетни прашања во Собранието повеќе наликуваше на судница!

СКАНДАЛ: Пратеникот Сашко Костов му пресуди на Вељаноски!

Врв на мешањето на законодавната, извршната и судската власт, денес беше изјавата на пратеникот Сашко Костов (СДСМ, Кочани),...

Данаил Михајловски / 22 февруари, 2019 13:54

Красниќи со закана: Ниту еден Албанец не се освети за нас до денес и затоа ние сами ќе се осветуваме бидејќи сите ќе ни дојдат тука во затворот, стои во заканата на Красниќи.

Трајко Вељаноски сигурно ќе биде тепан и малтретиран, доколку оди во притвор!

Со притворот на Миле Јанакиевски и Спире Ристовски и нивното претепување од страна на други затвореници, станува јасно дека...

Данаил Михајловски / 10:12

Дали денес ќе му биде одземен имунитетот на пратеникот Вељаноски? Миле Јанакиески е веќе стален гостин во Шутка

„Крвавиот четврток“ го ниша мирниот азил на Груевски?

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција преку Министерството за правда ќе бара проширување на барањата...

Едмонд Бекири / 21 февруари, 2019 11:36

Меѓу пратениците е познато дека Мукоски уживаше повластен статус кај Трајко Вељаноски, додека беше претседател на Собранието

На Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов баш им е гајле кој следен ќе биде уапсен или осуден?!

Како што се наближуваат изборите, како стануваат повидливи корупцијата и непотизмот, така власта има поголема потреба од...

Узунов Бобан / 7:43