Имено Инстаграм профилот на Стефан Стоилов е преплавен со фотографии од неговиот брат, кој е гордост на цела Македонија.

ФОТО: Братот на Стоилов најгласен меѓу навивачите- успеа да се слика и со трофејот

Стефан Стоилов можеби и веќе ви звучи познато. Ова е братот на македонскиот херој, ракометарот Стојанче Стоилов. Имено Стефан...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2019 12:08

Хероите од Вардар, вчера одиграа неверојатен натпревар и стигнаа до голема победа од 27:24 против Веспрем

Дибиров до Трофејот: Извини што те оставивме една година

Македонскиот ракометен клуб  Вардар вторпат во својата историја на ракометот стана европски првак. Ова е вистинска гордост...

Катерина Крстиќ / 10:52

Мечот траеше нешто повеќе од два часа, а Новак Ѓоковиќ победи со 3-0, по сетови 6:3, 6:2 и 6:3.

Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на Австралија опен

Србинот Новак Ѓоковиќ го освои седмиот Грен слем трофеј на Австралија опен, откако денеска во финалето го победи шпанскиот...

Перо Милчин / 27 јануари, 2019 13:46

Барселона има амбиции да го освои трофејот од елитното натпреварување

Меси: Мораме да ја освоиме Лигата на шампионите

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата и член на фудбалскиот гигант Барселона, Лионел Меси во пресрет на стартот на...

admin@magazin / 3 септември, 2018 15:28