Со својата сопруга Амел, Дино има две деца, Хамза и Наида Дервишалидовиќ.

Музика не ја интересира: Еве како изгледа убавата ќерка на Дино Мерлин, кој заврши на ОКСФОРД(фото)

Популарниот пејач Дино Мерлин, ретко зборува и го прикажува своето семејство, но не крие дека е во среќен брак веќе 28 години. Со...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 20:19

По нејзината манекенска кариера, Белучи стана актерка, а многу од нејзините улоги станаа дел од филмската историја . На пример, сцените од филмот Малена продолжуваат да се гледаат и денес на социјалните мрежи, а Моника го покажа целито свој талент и убавина во овој филм.

БЕЗВРЕМЕНСКА УБАВИЦА: Моника Белучи во шестата деценија од животот „ЗРЕЛАТА ЖЕНА НЕ ГУБИ ШАРМ“

Најубавата италијанска актерка повеќе од 30 години е ѕвезда и многумина ја сметаат за најсексипилната жена на светот. Во своите...

Весна Петровска / 30 септември, 2019 18:57