Според информациите на БИЛД, двајцата осомничени во областа Абенсберг биле фатени во околу 19:30 часот, скоро цел час и половина после дојавата во полиција за пукањето.

ВООРУЖЕН НАПАД НА СРБИ ВО ГЕРМАНИЈА: Албанци убиле србин на паркинг, уште еден е тешко ранет!

39-годишен Србин е убиен на паркинг во Германија, а другиот е тешко повреден на друго место во истиот град. После пукањето во...

Сара Фемина / 3 октомври, 2019 18:16

Снимката се појави на социјалните мрежи а убиството на турскиот дипломат во Ербил се случило на 17 јули. Убиството се случило додека дипломатот заедно со својот пријател седел во троговски центар.

Каква храброст: Момче брутално изрешета турски дипломат во кафуле

Вознемирувачко видео се појави на социјалните мрежи на кое се гледа, како е извршено убиство врз турски дипломат во Ербил. Снимката...

Катерина Крстиќ / 24 јули, 2019 23:01

Eeeee Ангела... што направи кучко една!!! 2 семејства да патиме.

Ангела што направи кучко една, мислеше лесно ке сокриеш ама ГОСПОД крв не крие!

На социјалните мрежи и вечерва не запираат постовите на Маја Трпковска, мајката на убиеното момче Пино. Маја Трпкоска и вечерва...

Перо Милчин / 18 јуни, 2019 19:34

Трпковска повторно се огласи на социјалните мрежи и напиша за убијците на Пино дека нема да постојат.

Мајката од Пино: ЌЕ ЛЕЖАМ ВО ЗАТВОР НО ВИЕ НЕМА ДА ПОСТОИТЕ, КОПИЛИЊА САТАНИСТИЧКИ!

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до осомничените. Маја Трпковска, мајката на убиениот...

Рејхан Бајрами / 16 јуни, 2019 19:45

. Таа повторно се огласи на социјалните мрежи и напиша дека сака да ги види родителите на убијците од Пино на колена пред нејзината куќа.

МАЈКАТА ОД ПИНО: „2 дена ви давам, да ве видам во двор на коленици инаку „ОКО ЗА ОКО-ЗАБ ЗА ЗАБ„

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до родителите на осомничените. Маја Трпковска,...

Рејхан Бајрами / 9 јуни, 2019 16:49

Како што наведоа од Итната служба, мигрантот чиј идентитет не е познат, убиен е со 24 убоди од нож.

МАСАКР ВО БЕЛГРАД: Вечерва убиено 16 годишно момче со 24 убоди од нож- телото пронајдено во шума!

Во расправија во Крњача во Србија, убиен е уште еден мигрант, кое е избоден со нож. Како што наведоа од Итната служба, мигрантот...

Рејхан Бајрами / 6 јуни, 2019 23:04

Неговата мајка Маја Трпковска, која што долги години живее и работи во Италија се враќа во земјава во понеделник.

ЗБОГУМ ПИНО – НЕГОВОТО ТЕЛО ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАНО ВО ИТАЛИЈА!

Пино, дваесет и шестгодишното момче кое беше ѕверски убиено, ќе биде погребано во Италија. Неговата мајка Маја Трпковска,...

Рејхан Бајрами / 1 јуни, 2019 12:23

„Благодариме на сите за поддршката. Тешко е верувајте ми, многу тешко. Мојата битка продолжува, сега БАРАМ ПРАВДА ЗА МОЕТО ДЕТЕ, пишува мајката од убиениот Пино.

МАЈКАТА ОД ПИНО ДО УБИЈЦИТЕ: „Курво една, бел ден да не видиш ни ти, ни твојот помошник„

Мајката на убиениот Пино Секондо, кој од декември се водеше како исчезнат, преку статус на „Фејсбук“ се обрати кон медиумите...

Перо Милчин / 10:52