Екстрадицијата на 43- годишниот Доброслав Гавриќ се очекува во најскоро време, а ќе се обави во стога тајност, и со засилени мерки за претпазливост. По него ќе биде испратен специлано обучен тим на Министерството за внатрешни работи на Србија, а сите претходни детали ќе бидат договорени преку националните бироа на Интерпол. Во земјата од која побегна пред 14 години ќе биде вратен со редовна авиокомпанија.

Убиецот на Аркан тајно ќе биде екстрадиран во Србија- еве во кој затвор ќе “лежи” Гавриќ

Се уште се чека на потписот на министерот за правда на Јужна Африка, за екстрадиција на Добросав Гавриќ убиецот на Аркан Ражнатовиќ,...

Катерина Крстиќ / 8 февруари, 2020 14:37

Во Сплит околу 15,40 часот во центарот на градот имаше пукање на две локации. Во инцидентот загинаа три лица, а едно е пренесено во ургентниот центар.

МАСАКР ВО СПЛИТ- ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНИКА: Дали е ова убиецот кој се шета со автоматска пушка низ градот?

На социјалните мрежи кружи видео, а луѓето се прашуваат дали станува збор за убиецот од Сплит кој го бара полицијата. Во Сплит...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 19:46

Името на Милош Давчевски јавноста го слушна во мај, 2011 година. Тој беше поврзан со убиство какво што до сега не се памети. Тивкиот убиец од Драчево од тогаш, па се до денес го паметиме по животот заедно со мртов човек кој го задавил со пешкир, па го закопал под спалната соба во неговата куќа. Ваквата тајна Давчевски ја чуваше две години. За него по изречениот затвор не знаеме многу, освен дека е осуденик во најголемиот затвор во државава и таму ја издржува изречената 11 годишна казна.

Емотивна исповед на убиецот од Драчево кој го закопа соседот под спалната: Имам надеж за подобро утре!

МКД.мк пренесува приказна од скопскиот затвор. Приказната е на тивкиот убиец од Драчево кој што закопа соседот под спалната...

Весна Петровска / 9 јануари, 2020 15:55

За убиството знам од медиумите и ништо друго, рече Драгој Милинковиќ кој се уклучи во живо на социјалните мрежи.

СЕ ОГЛАСИ “УБИЕЦОТ” НА ЈЕЛЕНА: Не ја познавав жртвата – Анонимното писмо ми го намести бившата жена!

Драгој Милинковиќ бизнисменот од Прибој, кој е обвинет во анонимното писмо дека ја убил Јелена Марјановиќ, тврди дека целиот...

Сара Фемина / 6 ноември, 2019 19:15

Во соопштението се наведуваат постапките, кои судот официјално ги почнал на 24 октомври.

Штипскиот суд го објави соопштението за бегството на убиецот на Мартин Нешковски

Штипскиот Основен суд попладнево се огласи преку соопштение за случајот со бегалецот Игор Спасов, кој од вчера се бара со...

Катерина Крстиќ / 30 октомври, 2019 18:59

Од таму известија дека потрагата по Игор Спасов почнала откако полицијата била известена дека тој не се вратил во казнената установа.

Распишана национална потерница по Игор Спасов- убиецот на Нешковски

Откако десет дена убиецот на Мартин Нешковски не се вратил во затворот во Идризовор, МВР распиша национална потерница по...

Катерина Крстиќ / 29 октомври, 2019 10:08

Уапсениот Марко на младата Сашка преку лажен профил на име Игор Ѓуриќ на „Фејсбук“ ѝ напишал:

Убиецот на Тијана со нова закана: Ќе те убијам, како што ја задавив сестра ти ку*ветина

Марко М. од Белград, беше уапсен во Србија под сомнение дека преку „Фејсбук“ ѝ упатил смртни закани на 16-годишната Сашка...

Катерина Крстиќ / 27 октомври, 2019 11:18

Гавриќ се наоѓа зад решетки од декември 2011 година, после убиството на нарко шефот Сирила Бека, каде беше откриено дека бил негов телохранител.

УБИЕЦОТ НА АРКАН УЖИВА ВО ЗАТВОРСКИТЕ ЌЕЛИИ: Користи бар, библиотека, фитнес и се релаксира на медитеранска клима!

Добросав Гавриќ, кој во Србија е првостепено осуден на 35 години затворска казна поради убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан,...

Перо Милчин / 22 септември, 2019 18:31