Гавриќ се наоѓа зад решетки од декември 2011 година, после убиството на нарко шефот Сирила Бека, каде беше откриено дека бил негов телохранител.

УБИЕЦОТ НА АРКАН УЖИВА ВО ЗАТВОРСКИТЕ ЌЕЛИИ: Користи бар, библиотека, фитнес и се релаксира на медитеранска клима!

Добросав Гавриќ, кој во Србија е првостепено осуден на 35 години затворска казна поради убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан,...

Перо Милчин / 22 септември, 2019 18:31

Србинот е осомничен дека избодел 58-годишниот Македонец, кој е во критична состојба.

ОВЕ Е МОНСТРУМОТ- УБИЕЦ ШТО СЕ ОБИДЕ ДА ГО УБИЕ МАКЕДОНЕЦОТ ВО МАЛТА!

Полицијата во Малта трага по српски државјанин осомничен за обид за убиство во градот Бугиба, на северот на Малта, пишува...

Перо Милчин / 26 јуни, 2019 20:43

Денеска (9.6.2019) на локалниот пат Зелениково-Моране полициски службеници од СВР Скопје го приведоа О.А. од Скопје, кој се бараше за извршено кривично дело „убиство“

Кај Зелениково уапсен убиецот кој изрешета момче во Чаир!

Како што информираше МВР, денеска полицијата го уапсила О.А.(29) од Скопје, осомничен дека со „калашников“ уби момче, пред...

Рејхан Бајрами / 9 јуни, 2019 18:43

-Уште не разговаравме за мотивот, љубомора, не би знаела друго зошто, рече Трпковска.

МАЈКАТА ОД ПИНО СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: „Секторот за исчезнати лица ми спуштаа слушалка„

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино, денеска беше повикана на распит во обвинителството во Скопје. Во изјава за медиумите,...

Рејхан Бајрами / 5 јуни, 2019 16:04

Според неофицијални сознанија осомничениот за убиството на Пино е од Арачиново, исто така младо момче за кое обвинителство и полицијата тврдат дека пукал во главата на Секондо.

МИСТЕРИОЗНО УБИСТВО: Осомничениот за убиството на Пино, ФАН НА УЧК И ГОЛЕМА АЛБАНИЈА !

Црн круг и црна слика на профилот на осомничениот за убиството на Пино. Според неофицијални сознанија осомничениот за убиството...

Рејхан Бајрами / 2 јуни, 2019 10:15

Според мајката на Пино, девојката е Ангела Ѓорѓиевска од Ѓорче Петров. Нејзиниот профил на Фејсбук од ова утро е исклучен.

ОВА Е ФЕЈСБУК ПРОФИЛОТ НА АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА ДЕВОЈКАТА ШТО ГО НАМАМИ ПИНО!

Мајката на убиениот Маја Трпковска, на својот фејсбук профил го откри идентитетот на девојката која го намамила Пино да отиде...

Перо Милчин / 1 јуни, 2019 18:41

Спрема неофицијални информации полицијата го пронашла убиецот на градилиште.

НАЈНОВА ВЕСТ: Уапсен монструмот што го уби целото семјество во Нови Сад!

Горан Јанковиќ кој е осомничен дека го убил целото семејство од својата сопруга, уапсен е денеска во Нови Сад, после долга...

Сара Фемина / 27 мај, 2019 13:22

Радица ја посвоила Симона, пред дваесет години и се грижела за неа и ја сакала како свое родено чедо.

Доживотен затвор за Симона, која брутално ја убила својата мајка- ова е убиената Македонка Рада (ФОТО)

Младата Симона Зафировска е Македонката која сурово ја уби својата мајка Радица Зафировска. Симона го извршила убиството...

Катерина Крстиќ / 27 март, 2019 17:33