Како што дознава српски Блиц, Виолета имала и на главата расекотини и убодни рани, па се претпоставува дека Душан ја сечел и ја забодувал и откако и ги задал смртоносните убоди.

НЕ САКАЛ ДА ЈА ПРИФАТИ РАЗДЕЛБАТА:Душан до СМРТ ја избодел Виолета, па продолжил да ја КАСАПИ и кога го испуштила последниот здив

Душан Петронијевиќ (34) кој ја уби својата девојка Виолета Јосиќ (19) во нејзината куќа во село Баталаг, Србија, несреќната девојка...

Валерија Петрова / 14 октомври, 2019 21:53

Секуловски, кој беше баран со потерница од МВР, според извори на Сител веќе е во затворот во Шутка.

Уапсен убиецот на Мартин Јанушев- ова е злосторникот кој го усмрти младиот фудбалер

Полицијата вечерва го обезбеди Филип Секуловски Кобра, убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев кој е во бегство речиси...

Катерина Крстиќ / 20:11

Во вторникот, тој затропал на вратата, но неговиот дедо го бркал без да провери кој е на вратата.

ПРОСЛАВАТА СТАНА ТРАГЕДИЈА: Од Норвешка дојде до Флорида за да го изненади својот дедо заа роденден, а тој го застрела!

Еден Норвежанец дошол на Флорида само за да го изненади својот дедо за неговиот 61 роденден, но кога скокнал од грмушката во...

Валерија Петрова / 7 октомври, 2019 17:49

Веднаш после убиството тој се предал на полицијата и признал дека ги убил.

ПЕТКРАТНО УБИСТВО ВО АВСТРИЈА: Ја убил поранешната девојка и нејзиното семејство!

Австриската полиција соопшти дека го испитува убиството на пет лица во ски-центарот Китзбуехел. Тешкото убиство се случило...

Сара Фемина / 6 октомври, 2019 18:31

Како што информираат од СВР Штип утрово околу 05:20 часот во полициска станица во Кочани од 30 годишник било пријавено дека во нивната семејна куќа на улицата ,,Климент Охридски” во Кочани неговиот 55- годишен татко ја нападнал неговата мајка која била на возраст од 46 години.

ХОРОР:Убиство во Кочани – крвавата драма се одиграла пред очите на синот

Голема семејна трагедија се случи утринава во Кочани, сеемјната расправија се претвори во убиство. Сопругот ја нападнал...

Валерија Петрова / 30 септември, 2019 11:27

Принцот за ова убиство го задолжи својот советник Сауд ал Катанија, кон трагите на истрагата кои воделе до Турција, издадена била на оперативците убијци наредба да го убијат новинарот со зборовите „донесете ми ја главата на тоа куче'.

БОГАТИОТ ПРИНЦ ЗАМЕШАН ВО КРВАВО ЗЛОСТОРСТВО: Наредил да убие новинарот Кашоги „Да ми ја донесете главата на тоа куче

Саудиски новинар Џемаил Кашоги (59) убиен е на 2. октомври 2018 година во конзулатот на Саудија во Истанбул, а се верува дека неговото...

Валерија Петрова / 13 септември, 2019 15:35

Семејството Ивона Јовановиќ која е убиена во неделата навечер во станот на поранешното момче во Австрија, со денови е неутешно поради фактот дека некој бездуѓно им ја одзеде. Мајката на Ивона, Дајана Јовановиќ вели дека таа кобна вечер нејзината ќерка и рекла само на кратко ќе излезе. Меѓутоа, таа повеќе не се вратила.

ТРОГАТЕЛНИ ЗБОРОВИ НА ЕДНА МАЈКА: Ми ја убија Ивона, ми го уништија животот!

Ивона таа вечер ми рече дека ќе излезе на кртко. Со момче кое се забавувала пред 10 години, во средното училиште. Мојата Ивониќка...

Валерија Петрова / 13:12

За потсетување, жената (78), жртва на убиството во Гостивар, настрадала доцна синоќа во сопствениот дом, дознава Алсат.

СЛУЧАЈОТ Е РАСЧИСТЕН: Фатен убиецот од Гостивар

Расчистено убиството во семејната куќа во Гостивар, насилникот кој сее сомничи за убиството е приведен. СВР Тетово- НККР...

Валерија Петрова / 1 септември, 2019 21:07