Според првичните информации мотивот е невозвратена љубов. 32 годишната О. Б е хоспитализирана и е надвор од животна опасност.

Страшна вест ја потресе Македонија: Обид за убиство и самоубиство во Свети Николе

Четириесет и три годишниот Т. А од Свети Николе утрово извршил самоубиство, откако претходно се обидел да ја убие 32 годишната...

Перо Милчин / 31 декември, 2022 13:00

Адвокатот Еленко Миланов, бранител на обвинетиот Костовски рече дека ќе ја обжалат пресудата по однос на основата и висината.

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот: Пресудата е драконска!

Одбраната на обвинетите за убиство на хрватскиот ракометар Денис Тот најави жалба за пресудата со која на обвинетите Анџело...

Перо Милчин / 30 ноември, 2022 17:29

Извор за српските медиуми открива дека високорангираниот англиски известувач бил виден во седиштетот на МУП и бил задолжен за да го прикрие убиецот.

Откриено кој стои зад убиството на Зоран Џинџиќ?

Зоран Џинџиќ е убиен на 12 март 2003 година. Како извршители веднаш беа осомниени припадниците на Земунскиот криминален клан,...

Рејхан Бајрами / 23 септември, 2022 4:40

Во времето на злосторството, мајката на убиените деца не била во Загреб, а децата го поминувале викендот со својот татко.

Незапаметено злосторство во Загреб: Татко си ги убил трите деца и се обидел да се самоубие

Страшно злосторство во кое животот го загубија три деца се случило ноќеска во Загреб, пишува хрватски Дневник. Според информациите...

Мирко Бачиќ / 25 септември, 2021 10:33

Роден е во селото Влахи, Мелничко, Пиринска Македонија, на 31 мај 1872 година.

СЛАВА ТИ: На пат од Мелник кон Неврокоп, кај Роженскиот манастир, од заседа е убиен Пиринскиот цар Јане Сандански

Јане Сандански е врвна личност во македонското национално ослободително движење пред и по Илинденското востание од 1903 година. Роден...

admin@magazin / 22 април, 2021 7:50

„Без сомнение, Иран ќе одговори на криминалците кои го одзедоа животот на Мохсен Фахризад“, рече Камал Харази, кој е и шеф на стратешкиот совет во Министерството за надворешни работи, објави Ројтерс.

СЕ СПРЕМА ВОЈНА: ИРАН нема да го замолчи убиството на научникот- Ќе одговориме одлучно!

Иран ќе даде „решителен одговор“ за атентатот врз неговиот најдобар нуклеарен научник Мохсен Фехризад, рече советникот...

Рејхан Бајрами / 29 ноември, 2020 19:25

Пресудата, која денеска беше изречена во Основниот суд во Струмица се однесува за убиството на неговиот сограѓанин Александар Мицев, извршено пред две години на 9-ти октомври.

Доживотен затвор за двојниот убиец Марјанчо Велев, ги фрлал телата на жртвите во браната Турија

Струмичкиот двоен убиец Марјанчо Велев, кој жртвите ги застрелуваше, а потоа ги фрлаше во браната Турија е осуден на доживотна...

Рејхан Бајрами / 23 октомври, 2020 10:09

Виктор Филатов е стар разузнавач, генерал во пензија, оженет со Србинка, а со Лучиќ се познава дваесетина години.

НОВАТА ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР ГИ ШОКИРА СИТЕ: Милошевиќ не умре во Хаг, СИНOT го докажa тоа – НИКОЈ НЕ ГО ВИДЕ МРТОВ

Виктор Филатов, генерал во пензија на руската разузнавачка служба ГРУ, за Дејан Лучиќ рече дека тој е единствениот писател...

Перо Милчин / 9 октомври, 2020 11:39