Марјановиќ на рочиштето кое се одржа во септември, негираше дека ја убил својата сопруга, а деталната одбрана ќе ја изнесе во вторник на судењето.

Започнува судењето на Марјановиќ за тешко убиство на сопругата: Му се заканува затворска казна од 40 години!

Во реновираната палата на правдата во Србија, пред Вишиот Суд во Белград, во вторник на 5 ноември, започнува судењето на Зоран...

Сара Фемина / 3 ноември, 2019 12:13

Во вооружениот инцидент бил ранет уште еден маж, за кого српските медиуми наведуваат дека бил чувар во Централниот затвор и дека му бил обезбедување на убиениот Станковиќ.

Еве кој е убиениот водач на АЛКАТРАЗ: Марковиќ го организираше нападот на Борис Татон и беше осуден на 30 години затворска казна!

Љубомир Марковиќ Кича (37) вчера е убиен со два куршуми во глава во близина на бензинска пумпа во Врачар, Белград. Марковиќ...

Сара Фемина / 2 ноември, 2019 10:23

Синоќа Америка го донесе пред лицето на правдата терористот број еден на светот. Абу Бакр ал-Багдади е мртов, рече Трамп на почетокот на обраќањето.

ОВДЕ Е УБИЕН АЛ БАГДАДИ: Оштетени многу куќи и возила(ВИДЕО)

Најбараниот терорист на светот беше лоциран на тајната акција во селото Бариша, а умрел како што соопшти американскиот претседател...

Сара Фемина / 27 октомври, 2019 16:56

Неверојатна драма се одвивала вчера попладне во Нов Белград кога полицијата добила дојава дека три мажи од зградата на улицата Ганди го носат телотот во вреќа.

ТРОЈЦА МАЖИ КРИЕЛЕ МРТВА ДЕВОЈКА НЕКОЛКУ ДЕНА -станарите ги виделе како телото го носат во вреќа, но тоа не е се…

Никола К. (30), кој беше уапсен откако била рапишана потераница бидејќи во багажот од неговиот автомобил пронајдено е тело...

Валерија Петрова / 25 октомври, 2019 13:33

Директорот на Идризово Боби Мојсовски за порталот потврди дека до него не било испратено писмено известување за нов прекин и негово оправдано отсуство.

ОБИД ЗА БЕГСТВО? Убиецот на Мартин Нешковски не се вратил во затворот

Специјалецот Игор Спасов во петокот не се појавил во затворот во Идризово иако на тој ден му измина рокот за оправдан прекин...

Валерија Петрова / 24 октомври, 2019 19:27

Како што дознава српски Блиц, Виолета имала и на главата расекотини и убодни рани, па се претпоставува дека Душан ја сечел и ја забодувал и откако и ги задал смртоносните убоди.

НЕ САКАЛ ДА ЈА ПРИФАТИ РАЗДЕЛБАТА:Душан до СМРТ ја избодел Виолета, па продолжил да ја КАСАПИ и кога го испуштила последниот здив

Душан Петронијевиќ (34) кој ја уби својата девојка Виолета Јосиќ (19) во нејзината куќа во село Баталаг, Србија, несреќната девојка...

Валерија Петрова / 14 октомври, 2019 21:53

Секуловски, кој беше баран со потерница од МВР, според извори на Сител веќе е во затворот во Шутка.

Уапсен убиецот на Мартин Јанушев- ова е злосторникот кој го усмрти младиот фудбалер

Полицијата вечерва го обезбеди Филип Секуловски Кобра, убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев кој е во бегство речиси...

Катерина Крстиќ / 20:11

Во вторникот, тој затропал на вратата, но неговиот дедо го бркал без да провери кој е на вратата.

ПРОСЛАВАТА СТАНА ТРАГЕДИЈА: Од Норвешка дојде до Флорида за да го изненади својот дедо заа роденден, а тој го застрела!

Еден Норвежанец дошол на Флорида само за да го изненади својот дедо за неговиот 61 роденден, но кога скокнал од грмушката во...

Валерија Петрова / 7 октомври, 2019 17:49