Во полициска станица ме пречекава со кафенце, а десетата пријава САКАМ СО ЛЕПЧЕ 🍞 И СОЛ 🧂 да ме пречекаат и да ми дадат премија знаменце.

НЕВИДЕНА СРАМОТА: Мајката на убиеното момче ПИНО ни крива ни должна доби седма пријава

Маја Трпковска, мајката на убиеното монче Пино Секондо на социјалните мрежи објави дека ни крива ни должна добила седма пријава.  Пино...

Сара Фемина / 28 февруари, 2020 19:49

Документот од 2001 година никогаш не бил запишан како сервисен документ.

Тајни документи откриваат зошто беше убиен Аркан: ОВА Е СТРАШНА ВИСТИНА

Државната безбедност, на барање на тогашниот премиер Зоран Џинџиќ, достави документи што доведуваат до нерешени ликвидации...

Рејхан Бајрами / 24 февруари, 2020 19:39

За лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денес, освен обвинителството и одбраната, прашања имаа и родителите на убиените момчиња.

АХМЕТИ СВЕДОЧЕШЕ ВО “МОНСТРУМ”: Јас сум лидер на политичка партија, а не директор на театар

Лидерот на ДУИ Али Ахмети сведочеше за случајот „Монструм“. За лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денес, освен обвинителството и...

Сара Фемина / 21 февруари, 2020 18:01

„Полициски службеници уапсија 35-годишник од Мала Суботица под сомнение за убиство“, соопшти полицијата.

УБИЕНА МАЈКА НА ДЕВЕТ ДЕЦА ВО ХРВАТСКА: Невенчаниот сопруг после расправија ја убил со нож

Виолета О(37), мајка на девет деца, беше убиена во хрватско Меџугорје, а осомничениот е нејзин невенчан сопруг. Портпаролот...

Рејхан Бајрами / 17 февруари, 2020 17:56

Ова го утврди вештачко-балистичар, кој изјави дека во таа временска рамка биле истрелани девет проектили, кои удриле во Аркан и неговите пријатели.

Нови шок детали за убиството на Аркан: Бил ликвидиран за 10 секунди со 3 куршуми во глава- крварел од око, а забите му биле скршени

Жељко Ражнатовиќ Аркан (48) и неговите пријатели Миленко Мандиќ (44) и Драган Гариќ Гара (47) беа убиени на 15 јануари 2000 година...

Мате Парлоф / 16 февруари, 2020 19:08

Екстрадицијата на 43- годишниот Доброслав Гавриќ се очекува во најскоро време, а ќе се обави во стога тајност, и со засилени мерки за претпазливост. По него ќе биде испратен специлано обучен тим на Министерството за внатрешни работи на Србија, а сите претходни детали ќе бидат договорени преку националните бироа на Интерпол. Во земјата од која побегна пред 14 години ќе биде вратен со редовна авиокомпанија.

Убиецот на Аркан тајно ќе биде екстрадиран во Србија- еве во кој затвор ќе “лежи” Гавриќ

Се уште се чека на потписот на министерот за правда на Јужна Африка, за екстрадиција на Добросав Гавриќ убиецот на Аркан Ражнатовиќ,...

Катерина Крстиќ / 8 февруари, 2020 14:37

Оригиналниот план за убиство бил да му понудат на Аркан да купи Ауди А8 под пазарната цена

Еве кај се криел убиецот на Аркан цели 14 години!

Добросав Гавриќ, кој беше осуден за убиството на Желјко Рашњатовиќ Аркан и неговите пријатели Миленко Мандиќ и Драган Гавриќ,...

Македонка Димкин / 6 февруари, 2020 0:52

Според Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, четворица од убиените: Славковски, Наќевски, Ацковски и Трпковски, на возраст од 18 до 21 година, отишле да ловат риба на Смилковското Езеро со автомобил околу 15 часот на 12 април 2012, за време на православниот христијански празник Велики четврток.

БРУКИ НЕВИДЕНИ: Заев мува не го лази- Обвинетите од Монструм насмеани си правеа селфи со Заев во заднината

Обвинетите Хаки Азири, Сами Љута и Агим Исмаиловиќ си направија весело селфи пред Кривичниот суд додека екс премиерот и лидер...

Рејхан Бајрами / 4 февруари, 2020 0:44