Грозоморно тројно убиство во Дебар за кој сеуште не се јасни мотивите

Синоќа убиени татко – мајка и нивната малолетна ќерка

Во Дебар синоќа се случи тројно убиство. Смртно се застрелани маж  неговата сопруга и нивната малолетна ќерка. Полициската...

Мирко Бачиќ / 27 август, 2018 10:08

Македонскиот граѓанин заедно со уште двајца колеги прво беа киднапирани па убиени

Само македонските институции без идентитет на жртвата од Кабул

Љубанци обвиено во црно. Илија Мерџановски е убиениот триесет и седум годишен Македонец во Авганистан. Официјална потврда...

Мирко Бачиќ / 5 август, 2018 7:48

Обвинителството го преиначи делото против осомничените за убиството на Никола Саздовски

ОЈО: Убиство на свиреп начин е делото за кое се гонат напаѓачите на Саздо

По преземање на сите дејствија за утврдување на фактите во предметот против трите лица осомничени за кривичното дело извршено...

admin@magazin / 17 јули, 2018 15:10

Против осомничените поднесена е кривична пријава за насилство

Осомничените за убиството на Никола биле членови на навивачката група „Шверцери“

Тројцата осомничени за крвничкото претепување на Никола Саздовски (21) од Автокоманда, кој по 10 дена во кома ноќеска почина...

admin@magazin / 9 јули, 2018 15:24

Пријавениот кривичното дело го извршил на 18 јуни околу 20:45 часот на улица „2“ во скопско Студеничани

Кривична пријава против 40-годишен маж осомничен за убиство

СВР – Скопје поднесе кривична пријава до ОЈО – Скопје против К.А. (40) поради основи на сомнение дека сторил кривично дело...

admin@magazin / 5 јули, 2018 15:39