Веднаш после убиството тој се предал на полицијата и признал дека ги убил.

ПЕТКРАТНО УБИСТВО ВО АВСТРИЈА: Ја убил поранешната девојка и нејзиното семејство!

Австриската полиција соопшти дека го испитува убиството на пет лица во ски-центарот Китзбуехел. Тешкото убиство се случило...

Сара Фемина / 6 октомври, 2019 18:31

Како што информираат од СВР Штип утрово околу 05:20 часот во полициска станица во Кочани од 30 годишник било пријавено дека во нивната семејна куќа на улицата ,,Климент Охридски” во Кочани неговиот 55- годишен татко ја нападнал неговата мајка која била на возраст од 46 години.

ХОРОР:Убиство во Кочани – крвавата драма се одиграла пред очите на синот

Голема семејна трагедија се случи утринава во Кочани, сеемјната расправија се претвори во убиство. Сопругот ја нападнал...

Валерија Петрова / 30 септември, 2019 11:27

Принцот за ова убиство го задолжи својот советник Сауд ал Катанија, кон трагите на истрагата кои воделе до Турција, издадена била на оперативците убијци наредба да го убијат новинарот со зборовите „донесете ми ја главата на тоа куче'.

БОГАТИОТ ПРИНЦ ЗАМЕШАН ВО КРВАВО ЗЛОСТОРСТВО: Наредил да убие новинарот Кашоги „Да ми ја донесете главата на тоа куче

Саудиски новинар Џемаил Кашоги (59) убиен е на 2. октомври 2018 година во конзулатот на Саудија во Истанбул, а се верува дека неговото...

Валерија Петрова / 13 септември, 2019 15:35

Семејството Ивона Јовановиќ која е убиена во неделата навечер во станот на поранешното момче во Австрија, со денови е неутешно поради фактот дека некој бездуѓно им ја одзеде. Мајката на Ивона, Дајана Јовановиќ вели дека таа кобна вечер нејзината ќерка и рекла само на кратко ќе излезе. Меѓутоа, таа повеќе не се вратила.

ТРОГАТЕЛНИ ЗБОРОВИ НА ЕДНА МАЈКА: Ми ја убија Ивона, ми го уништија животот!

Ивона таа вечер ми рече дека ќе излезе на кртко. Со момче кое се забавувала пред 10 години, во средното училиште. Мојата Ивониќка...

Валерија Петрова / 13:12

За потсетување, жената (78), жртва на убиството во Гостивар, настрадала доцна синоќа во сопствениот дом, дознава Алсат.

СЛУЧАЈОТ Е РАСЧИСТЕН: Фатен убиецот од Гостивар

Расчистено убиството во семејната куќа во Гостивар, насилникот кој сее сомничи за убиството е приведен. СВР Тетово- НККР...

Валерија Петрова / 1 септември, 2019 21:07

Брачниот пар беше најден утрово околу четири часот од полицајци во нивниот стан на улицата „Илинденска“, откако претходно било пријавено дека таму има поврдени лица. Во настанот што го истражува јавен обвинител, била повредена и С.Т. (78) која починала од повредите во гостиварската болница.

ДЕТАЛИ ЗА МАСАКРОТ: Со 20 убодни рани на телото и главата – гостиварчанката успеа да преживее

Гостиварчанка пренесена итно во болница со 20 убодни рани, за среќа се наоѓа надвор од животна опасност. Од болницата ги информираат...

Валерија Петрова / 15:58

Првичните информации се дека на телата на убиената и на жртвите имало 20 убоди со нож!

НАЈНОВИ ДЕТАЛИ: 20 убоди со нож за долг од 1500 евра!

Како што неофицијално дознава Алсат, убиството во Гостивар, во кое жртва е 78 годишна жена, е извршено заради камата за основен...

Рејхан Бајрами / 12:37

Возрасната жена починала на самото место на настанот, а двете други лица, еден маж и една жена, се пренесени на скопските клиники.

БРУТАЛНО УБИСТВО ВО ГОСТИВАР: Ноќеска убиена 78 годишна жена во нејзиниот дом!

Жената (78), жртва на убиството во Гостивар, настрадала доцна синоќа во сопствениот дом, дознава Алсат. Според информациите...

Сара Фемина / 10:50