Оригиналниот план за убиство бил да му понудат на Аркан да купи Ауди А8 под пазарната цена

Еве кај се криел убиецот на Аркан цели 14 години!

Добросав Гавриќ, кој беше осуден за убиството на Желјко Рашњатовиќ Аркан и неговите пријатели Миленко Мандиќ и Драган Гавриќ,...

Македонка Димкин / 6 февруари, 2020 0:52

Според Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, четворица од убиените: Славковски, Наќевски, Ацковски и Трпковски, на возраст од 18 до 21 година, отишле да ловат риба на Смилковското Езеро со автомобил околу 15 часот на 12 април 2012, за време на православниот христијански празник Велики четврток.

БРУКИ НЕВИДЕНИ: Заев мува не го лази- Обвинетите од Монструм насмеани си правеа селфи со Заев во заднината

Обвинетите Хаки Азири, Сами Љута и Агим Исмаиловиќ си направија весело селфи пред Кривичниот суд додека екс премиерот и лидер...

Рејхан Бајрами / 4 февруари, 2020 0:44

Полицијата сослуша 87 лица, но сè уште работи на прибирање информации.

ХОРОР ВО ЈУЖНА АФРИКА: 9 рудари каменувани на смрт – полицијата трага за убијците

Полицијата во Јужна Африка започна потрага по убијците на девет нелегални рудари, кои беа каменувани до смрт во западниот...

Мирко Бачиќ / 2 февруари, 2020 9:46

Сослушани беа другари и другарки на Ангела и Пино, тие во судницата раскажаа каква врска имале осомничената и убиениот.

ДРУГАРОТ НА ПИНО ПРОЗБОРЕ ПРЕД СУДОТ: Пино беше многу мек со жените, а Ангела му се допаѓаше: Осомничената ЈА ИСКОРИСТИЛА ДОБРОДУШНОСТА НА ПИНО!

Денеска продолжи судењето за убиството на младиот Пино Секондо, пред судот беа сослушани тројца сведоци. Сослушани беа другари...

Весна Петровска / 27 јануари, 2020 14:58

Рејчел се изјасни за виновна и сега е во затворот во округот Марикопа. Притворен е и 30-годишен татко на деца и 49-годишен роднина, пренесува Ројтерс.

Мајка од пеколот: Ги убила трите деца додека им пеела- синот(3) гледал како му ја убива сестрата и ја молел да престане

Полицијата вчера ја уапсила Рејчел Анри (22) под сомнение дека ги убила нејзините тројца мали деца, едно по едно во нивниот...

Сара Фемина / 23 јануари, 2020 11:25

Како што пренесуваат белградските медиуми, М.В. (41) е убиен околу 19 часот во пукање кое се случило на Бежаниска коса во Белград. До инцидентот дошло во близина на ОУ „Борислав Пекиќ“.

УБИСТВО КАКО НА ФИЛМ ВО БЕЛГРАД – убиен маж пред жената и децата

Уште една ужасна приказна ни доаѓа од Белград, постојано во Србија се случуваат инциденти, тепачки, силувања но чести се и...

Весна Петровска / 17 јануари, 2020 21:13

- Патролата го нашла Ален во куќата, со крвава секира во рацете.

ХОРОР УБИСТВО ВО СРБИЈА: Ален со секира ги усмрти својата баба и дедо поради пензија

Апелациониот суд во Ниш го осуди Ален Марковиќ (30) од селото Болаково, село Сумаковац, на 20 години затвор, затоа што во 2016 година...

Сара Фемина / 13 јануари, 2020 22:07

Пернар вели дека се сомнева во работата на полицијата, односно дека полицијата не ја работи својата работа и не го штити општеството од криминал

Иван Пернар: На убиецот ќе му однесам колачи во затворот!

Хрватскиот политичар Иван Пернар бесен на властите изјави дека и покрај дирекните закани за насилство кои ги добивал полицијата...

Катерина Крстиќ / 12 јануари, 2020 13:17