Баровите се полни, гостите пијат, јадат и пеат, а на едно видео можете дури и да ги видите како ја исфрлаат полицијата.

УГОСТИТЕЛИТЕ ПОЛУДЕА ВО ИТАЛИЈА: Ја исфрлија полицијата надвор, играат и пеат во кафеаните

Иако Италија сè уште е под строги мерки против вирусот корона, рестораните и кафулињата ги отворија вратите, пркосејќи им...

Мирко Бачиќ / 16 јануари, 2021 19:51

При контрола, во објектот биле затекнати пет лица гости и сопственикот М.С.(47) од с.Добридол.

Затворен угостителски објект во гостиварско поради непочитување на мерките за спречување на ковид-19

Затворен угостителски објект во гостиварско поради непочитување на мерките за спречување на ковид-19!  На 13.01.2021 во 19.30...

Рејхан Бајрами / 14 јануари, 2021 9:33

Тајните купувачи, ангажирани од SWOT Research ги завршија посетите на угостителските објекти, кои по случаен избор влегоа во трката за Најдобар угостителски објект во 2020 година, по што следуваше сумирање на резултатите, од кои произлегоа заклучоци и препораки за подобрување на услугата во иднина.

ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа на квалитетот на услугата, по 13-ти...

Перо Милчин / 24 декември, 2020 12:24

На 15.12.2020 околу 22.50 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Б.С.(27) од гостиварско Дебреше, затоа што неговиот објект во селото бил отворен и во него се наоѓале десетина гости.

Затворени два угостителски објекти, а сопствениците приведени поради кршење на Ковид мерките

Затворени два угостителски објекти, а сопствениците приведени поради кршење на Ковид мерките! На 15.12.2020 околу 21.20 часот,...

Перо Милчин / 16 декември, 2020 12:18

Угостителите од Охрид од здружението „Охридски еснаф“ сметаат дека мерките за дополнително скратување на работното време на нивните објекти за време на престојните празници само ќе придонесат за уште поголем ризик од појава на нови кластери на коронавирусот.

Нов пакет рестриктивни мерки за празниците, охридските угостители предупредуваат на контраефекти

Комисијата за заразни болести реши да и препорача на Владата нов пакет рестриктивни мерки за период од 18 декември до 21 јануари,...

Сара Фемина / 15 декември, 2020 7:19

Независна угостителска комора (НУК) достави барање до Комисијата за заразни болести за учество на угостителите на работниот состанок утре по повод најавата за целосно заклучување или нови рестриктивни мерки наменети за работењето на угостителските објекти.

УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ ПОД КЛУЧ: Бараат итна средба со комисијата за заразни болести!

Ќе се затворат ли целосно угостителските објекти за време на празниците? Комисијата за заразни болести ќе одлучува денеска! -По...

Перо Милчин / 14 декември, 2020 6:39

Се очекува во текот на денот тие да имаат средба во Министерството на која ќе се знае кои од овие предлози ќе бидат прифатени, а кои не. Средбата ќе се одржи он лајн.

Дезинфекција на бидермаерот и лотарија на свадбите- угостителите со правилник за започнување на работа!

Како што вчера објави Сител телевизија, угостителите веќе имаат подготвено правилник по кој сметаат дека треба да функционраат...

Катерина Крстиќ / 8 мај, 2020 9:56