Во Полициската станица Ресен, од Здравствен дом Ресен било пријавено дека во водите на Преспанското Езеро, кај автокампот-Крани, има починато лице.

Детали за трагедијата во Преспа: Влегол во езерото му се слошило и починал

Голема трагедија во Преспанско Езеро се случи вчера околу 11 часот.  Во Полициската станица Ресен, од Здравствен дом Ресен...

Катерина Крстиќ / 16 јули, 2019 11:13

26-годишниот Оскар Алберто Мартинез Рамирез и неговата двегодишна ќерка Валерија не успеале да ја препливаат реката Рио Гранде, кои биле тргнати на пат за Америка.

СРЦЕТО ЌЕ ВИ СЕ СКАМЕНИ: Татко и ќерка прегрнати се удавија во река!

Светот остана во шок од фотографиите на безживотните тела на таткото и ќерката, кои гушнати лежат на брегот на реката Рио...

Рејхан Бајрами / 26 јуни, 2019 14:06

Во потрагата по детето се вклучени спасувачи од Франција и Германија.

ТРАГЕДИЈА: Потона чамец во Рајна, се удави цело семејство!

Како што соопшти денеска полицијата, три лица загинаа, а едно дете се води како исчезнато по потонувањето на чамец во реката...

Сара Фемина / 30 мај, 2019 20:05