Натпреварите во Лигата на шампионите и Лигата на Европа се одложени до понатамошно известување.

ОФИЦИЈАЛНО: УЕФА ги одложи сите натпревари поради КОРОНА ВИРУСОТ!

УЕФА ги одложи сите клупски натпреварувања поради пандемијата на коронавирус. Натпреварите во Лигата на шампионите и Лигата...

Рејхан Бајрами / 13 март, 2020 12:00

Во Даблин (Ирска) на 2. декември 2018 година со почеток од 12:00 часот ќе биде одржана ждрепката за квалификациските групи за Европското првенство 2020.

УЕФА забрани пет парови: Украина-Русија, Косово-Србија…!

УЕФА пред одржувањето на ждрепката соопшти кои репрезентации поради затегнати или неразјаснети политички и некои други...

Македонка Димкин / 18 октомври, 2018 21:46

Натпреварот се игра утревечер со почеток во 20 часот и 45 минути

Лига на Нации: Ангеловски и Пандев оптимисти пред утрешниот дуелот со Гибралтар

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев очекуваат успешен стар со...

admin@magazin / 5 септември, 2018 14:48