Шест години беше дел од Кометал Ѓорче Петров, а во 2013 година се врати во Македонија, во редовите на ЖРК Вардар, каде и ја заврши кариерата во 2015 година.

ПОЧИНА ПОРАНЕШНАТА МАКЕДОНСКА РЕПРЕЗЕНТАТИВКА ЈУЛИЈА ПАРТЕНКО

Нова трагедија за македонскиот спорт и ракометното семејство – синоќа ненадејно почина Јулија Николиќ (порано Партенко)...

Сара Фемина / 12 октомври, 2021 20:01

Иако Џошуа важеше за голем фаворит против предизвикувачот од Украина, сепак во рингот ситуацијата беше поинаква, а Украинецот од старт влезе агресивно во мечот и после 12 рунди, едногласно судиите пресудија дека победник е Усик.

Ентони Џошуа падна на колена: Олександер Усик е нов светски боксерски шампион

Олександер Усик (34) е нов светски првак во тешка категорија откако вечерва сензационално го победи досегашниот носител на...

Перо Милчин / 26 септември, 2021 0:50

Одобрението за вакцини против ковид-19 кои беа развиени или произведени во агресорската земја е забрането“, стои во одлуката на украинската влада, објавена синоќа.

УКРАИНА ОФИЦИЈАЛНО ЈА ЗАБРАНИ РУСКА ВАКЦИНА: Лиценцата запре

Украинската влада забрани лиценцирање на вакцини за коронавирус развиени или произведени во Русија. Одобрението за вакцини...

Перо Милчин / 11 февруари, 2021 14:56

Употребата на која било вакцина досега не е одобрена во таа земја, а властите претходно изјавија дека Киев нема да одобрува или користи руски вакцини.

УКРАИНА ЗАБРАНИ РУСКИ ВАКЦИНИ: Тие се жалат на доцнења во испораката

Денес украинскиот парламент усвои закон чија цел е да се забрза одобрувањето на вакцините против коронавирусот, но со кои...

Перо Милчин / 29 јануари, 2021 20:54

Во интервју за украинскиот весник „Фокус“, тој изјави дека во тој случај и мажите и жените ќе се борат за Украина, пренесува украинскиот портал „Укринформ“.

ЗЕЛЕНСКИ СЕ ЗАКАНУВА НА РУСИЈА: Ако не нападнат, подготвени сме за војна!

Украинскиот претседател Владимир Зеленски денес изјави дека е подготвен да се бори во случај на напад врз Украина од Крим. Во...

Мирко Бачиќ / 25 декември, 2020 22:11

Во последните 24 часа во Украина е регистрирана рекордна смртност меѓу пациентите со корона вирус, 113 починати.

Црн рекорд, во еден ден 113 починати од корона? Други починати нема?

Во последните 24 часа во Украина е регистрирана рекордна смртност меѓу пациентите со корона вирус, 113 починати. Националниот...

Македонка Димкин / 20 октомври, 2020 11:02

Наведено е дека станува збор за сурогат бебиња чии родители од Велика Британија, САД, Италија, Германија, Романија и други земји не можат да дојдат затоа што границите се затворени поради пандемијата на корона вирусот, пренесува британскиот „Дејли мејл“, наведувајќи дека ова изгледа како фабрика за бебиња.

СВЕТОТ НА НОЗЕ! ОКОЛУ 50 БЕБИЊА ЛЕЖАТ ВО ХОТЕЛ: Сурогат малечките чекаат родители од САД, Кина, Германија(ШОКАНТНО ВИДЕО)

Водечките светски медиуми известуваат за состојбата во главниот град на Украина, Киев, каде има скоро 50 новороденчиња во...

Катерина Крстиќ / 14 мај, 2020 17:13

Претседателот на Украина, Влaдимир Зеленски изјави дека ќе ја разгледа оставката на премиерот Хончарук.

Премиерот на Украина поднесе оставка

Украинскиот премиер Алексеј Гончарук поднесе оставка од функцијата. – Дојдов на позицијата за да ја исполнам програмата...

Катерина Крстиќ / 17 јануари, 2020 10:08