Фотографиите и снимките од упадот на приврзаниците на Трамп во зградата на Конгресот синоќа го обиколија светот.

ГОЛ ДО ПОЈАСОТ И РОГОВИ НА ГЛАВА: Еве кој е мистериозниот човек кој упадна во Конгресот и позираше пред новинарите(ВИДЕО)

Мистериозниот човек со рогови на главата кој привлече најголемо внимание на новинарите за време на синоќешниот упад во Конгресот...

Мирко Бачиќ / 7 јануари, 2021 17:29

И Бојкотирам ама и академик Радован Павловски јасен, кога станува збор за Северна Македонија тоа е преименување, прекрстување, промена на идентитетот

Бојкотирам упаднаа во МАНУ, им врачија декларација на Македонскиот народ

Додека траеше научната расправа во МАНУ движењето Македонска преродба го изразија незадоволството од Преспанската спогодба...

Мирко Бачиќ / 11 септември, 2018 21:42