Демократите почнуваат да играат први на картата на УЧК. Затоа и Али Ахмети е првиот политичар во Македонија кој јавно му ја честиташе победата на Џо Бајден.

Зошто Албанците најмногу се радуваат на победата на Бајден? Командантите на УЧК кои сега се пакуваат за Хаг, Бајден ги споредуваше со Џорџ Вашингтон!?

Зошто Албанците се најрадосни од победата на Џо Бајден. Јавна тајна е дека албанското лоби е најсилно кај демократите. Исто...

Рејхан Бајрами / 8 ноември, 2020 17:29

Владеењето на правото и вистинската неизборна правда се цели на сите нас, па затоа им честитам на косовските лидери што одговорија на повикот на правдата на најдостоинствен начин и им посакувам брзо враќање на нивните должности што ги чекаат“, стои во пораката на Али Ахмети.

Ахмети: Ако имаме можност, пак ќе се бориме за слободата

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, им честиташе на косовските лидери што достоинствено одговориле на “повикот на правдата“ на Хаг...

Рејхан Бајрами / 6 ноември, 2020 12:10

После конфликтот во 2002 година, тој беше еден од раководителите на Републичкиот судски совет за безбедност во сообраќајот во Министерството за внатрешни работи, а потоа заменик директор во Агенцијата за заштита и спасување на Владата на Македонија.

Поранешниот командант на УЧК, Назим Буши ќе биде заменик министер на МВР

Назим Буши веќе е избран во Демократската унија за интеграција (ДУИ) за функцијата заменик министер во Министерството за...

Владо Марин / 17 септември, 2020 8:03

Министерката за одбрана звучи како бароница Минхаузен!

ДАВКОВА: Сликата со Шеќеринска и Дехари наликува на политичка средба во штабот на УЧК

Фотографијата на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со Фатмир Дехари, градоначалникот на македонската општина...

Владо Марин / 30 мај, 2020 20:21

Томор Морина беше уапсен минатата недела, на граничниот премин Блаце, поради распишана потерница од страна на Интерпол, откако властите во Србија побараа негова екстрадиција бидејќи го сомничат за злосторства врз цивили на Косово.

Поранешниот припадник на УЧК Томор Морина излегува од притвор!

Томор Морина, поранешниот припадник на УЧК, на кој му беше одреден 30 дневен притвор,  во Македонија, утре ќе биде ослободен,...

Катерина Крстиќ / 31 јули, 2019 15:27

Според информациите на порталот инфомакс.мк

(фото) Од терористка во УЧК до директор на клиничкиот центар во Скопје !

Шкодране Дардишта, која сега е директорка на Клиничкиот Центар во Скопје, била дел од УЧК и учествувала во војните во Србија...

Узунов Бобан / 8 јуни, 2019 9:23

Ел Чека продолжува да објавување нови снимки од нелегално прислушуваните материјали и се подбива со поздрав „од блокираниот Фејсбук“

Ел Чека од Чикаго: Или ќе ги уапсите криминалците од ДУИ, или Заев ќе падне!

“Ќе ги публикувам датотеките и снимките што ги имам, во консултација со мојот адвокат, за сите, а потоа ќе ги испратам до ЦИА...

Мате Парлоф / 31 мај, 2019 11:32

Талат Џафери алијас Командант Форина нелегитимен во својот избор ќе ја координира кампањата за референдумот за промена на името

Командант Форина на чело на координативното тело за кампањата за референдумот

Собранието на Република Македонија ќе формира Координативно тело за спроведување на референдумот на државно ниво на 30-ти...

Мартин Попоски / 22 август, 2018 13:51