Од тројцата кандидати кои сакаа да седнат на шефовското столче во Скопското вишо јавно обвинителство остана само тој, објави попладнево Призма, откако по Фатиме Фетаи, од трката се повлекол и вишиот јавен обвинител Бурим Рустеми..

„Ја повлеков кандидатурата затоа што сметам дека противкандидатот има поголеми шанси да биде избран за шеф на Вишото јавно обвинителство“, изјавил Рустеми за Призма..

По Фетаи, се повлече и Рустеми – Хајрулахи без конкуренција

Актуелниот шеф во Скопското вишо јавно обвинителство, Мустафа Хајрулахи има отворен пат за нов мандат. Од тројцата кандидати...

Мате Парлоф / 30 ноември, 2022 7:04

Мустафа Хајрулахи со 6 години искуство од скопското Основно обвинителство доби унапредување во Вишото скопско обвинителство. Конкуренција му биле 10 обвинители меѓу кои и обвинители со поголемо искуство. Но тој во 2018 година беше избран за шеф.

Фатиме Фетаи ќе се бори со двајца мажи за шефовската фотелја во скопското Вишо обвинителство

Тројца обвинители се борат за шефовската фотеља во Вишото обвинителство-Скопје. Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми се првите двајца...

Едмонд Бекири / 27 октомври, 2022 5:29

Сето тоа нас не прави личност на дејствување во негувањето на доброто и избегнувањето на злото, вели Реисул Улема Шаќир Фетаи во честитката упатена до верниците од исламска вероисповед по повод празникот Фитр Бајрам!

Поглаварот на ИВЗ, Шаќир Фетаи, го честиташе Рамазан Бајрам

Празникот Рамазан Бајрам е триумф на доброто над злото, на духовноста над страста и емоциите, на моралот над неморалот, на...

Мате Парлоф / 2 мај, 2022 6:18

Според неофицијалниоте информации судирот не бил силен, направена е материјална штета и возачите се здобиле со лесни повреди.

Обвинителката Фетаи повредена во сообраќајка

Поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи доцна ноќеска доживеала сообраќајна незгода, a информацијата за „Фокус“...

Владо Марин / 25 јуни, 2021 10:46

Фетаи ја отфрли шпекулацијата дека возилото „опел омега“ било на „Алфите“, како и дека наводно жртвите биле убиени на друга локација.

Фетаи во завршен збор за „Монструм“: Шпекулација е дека жртвите се познавале со децата на Трајко Вељаноски

Во завршниот збор на обвинителката Фатиме Фетаи за случајот „Монструм“, таа најпрвин ги отфрли сите шпекулации, кои низ...

Владо Марин / 22 јануари, 2021 6:20

„Ако гледачот успее да влезе во тој свет и ако некаде го однесе, тогаш мислам дека ќе го засака филмот.

МОДЕН ПОГОДОК НЕОДОЛИВА И СЕКСИ: Фетаи на црвениот тепих блескаше во модерна комбинација!

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи вчеравечер беше присутна на премиерата на филмот „Врба“. Таа на црвениот тепих се појави...

admin@magazin / 2 ноември, 2019 15:41

Фетаи зборува како од дете израснато во традиционална средина може да се стане врвен правник кој ќе остави белег во историјата на оваа држава.

Некогаш носела димии, а сега раскошни фустани: Фатиме ПОВТОРНО го привлече вниманието

Обвинителката Фатиме Фетаи викендов го привлече вниманието на роденденската забава на хотелот „Парк“. Таа таму беше во...

Весна Петровска / 30 септември, 2019 18:44

Оние ,,патриотине" од дијаспора, кои, киснат на профили и мастурбираат, не се важат - пошто не се во избирачки список. Не гласаат.

ЈОЦИ: “Фетаи самата може во рок од половина час, сите фашисти да ги среди-Додека лакира нокти”

Фетаи, самата може, во рок од половина час, сите фашисти да ги среди. Додека лакира нокти, пишува новинарката Јорданка Ивановска...

Перо Милчин / 15 септември, 2019 20:16