Министерката Ангеловска денес го кажа тоа што во суштина го мисли Оливер Спасовски.

ЧУЛЕВ: Министерката Ангеловска денес го кажа тоа што во суштина го мисли Оливер Спасовски!

Денешната изјава на Министерката за финансии Нина Ангеловска е уште еден доказ за негрижата на Владата предводена од Оливер...

Сара Фемина / 21 мај, 2020 16:45

Воопшто не ми е намерата да го бранам Ден, напротив со задоволство ќе читам сѐ што Героски ќе напише во корист на јавното добро.

Георгиевски: Героски има искинато повеќе чевли од моиве за Дончев да добие директорско место!

Љубчо Георгиевски преку статус на Фејсбук одговори на колумната на Бранко Героски на Плусинфо „Љубчо, кажи кој ти го наметна...

Перо Милчин / 15 мај, 2020 20:23

Гигантот за социјални медиуми, исто така, очекува повеќето канцеларии да останат затворени до 6 јуни, изјави портпаролот на компанијата.

Вработените во ФЕЈСБУК ќе работат од дома до крајот на годината!

Гигантот за социјални медиуми, очекува повеќето канцеларии да останат затворени до 6 јуни, изјави портпаролот на компанијата. На...

Едмонд Бекири / 14 мај, 2020 18:38

Овој фејсбук статус на Васко Стојков следува после објавените четири телефонски разговори на порталот Инфомакс каде неознато лице во кафана разговара со Зоран Заев.

ШОКАНТНО: АЛИ И ГРУЕВСКИ ГО МОЛЕЛЕ ЗАЕВ ЗА БОМБИТЕ!?

Поранешниот адвокат на Љупчо Палевски Палчо, Васко Стојков, кој во јавноста фигурира како еден од основачите на движењето...

Стојче Бушин / 12 мај, 2020 8:53

Неговите тркала се вртат, батеријата исчезнува, децата трчаат во друга просторија, но автомобилот зуе и не се предава - рече Захарова на Фејсбук.

ЗАХАРОВА ГО РАСТУРИ НАТО: Алијансата е како детско количе кое удрило во ѕид!

Дејствата на НАТО, кои одбиваат да ја променат својата политика за ограничување на Русија, дури и за време на пандемија на...

Сара Фемина / 16 април, 2020 13:09

Министерот за здравство, Венко Филипче, на прес конференција денеска ги објави најновите податоци за состојбата на пациентите заболени од коронавирус во земјава.

ДОКТОРИТЕ ОД ДЕБАР СО ПОРАКА ДО МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА: „Ние сме на работа, вие седете дома“

Денес на Фејсбук профилот на д-р Арбен Аголи осамна и фотографија на која што тој и уште две медицински лица упатија порака...

Мартин Попоски / 14 март, 2020 15:42

Откако пратеникот Антонио Милошоски објави снимка на која се открива мешањето на извршната во судската власт, контра удар стигна од спротивната страна.

ШОК – Милошоски потврди: Заев и понатаму уценува пратеници со снимки кои ги набавил од странски служби

На својот личен фејсбук профил вчера се обрати пратеникот Антонио Милошоски. Во овој период тој е актуелен поради јавното...

Магдалена Стојмановиќ / 7 март, 2020 8:32

Каков е овој живот, на крајот, народот, правдата, секогаш издвојува победа!“, напиша Груби.

СКАНДАЛОЗНА ПРОВОКАЦИЈА НА ГРУБИ: Училиштето кое до вчера ги бркаше Албанците, денес е 100 отсто албанско

Артан Груби, шеф на кабинетот на лидерот на партијата Али Ахмети, во својот пост на Фејсбук за преименувањето на училиштето...

Стојче Бушин / 6 март, 2020 9:51