Инвестираме 121 милиони денари за замена на постоечките нееколошки системи за греење, за набавка на пречистувачи за воздух за градинките, училиштата и здравствените и административните објекти.

ЗАЕВ: “ВЛАДАТА ИНВЕСТИРА ЗА ПОЧИСТ ВОЗДУХ ЗА СИТЕ”

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи објави дека владата инвестира во почист воздух за сите граѓани во Република Македонија. –...

Рејхан Бајрами / 16 септември, 2019 15:49

Почит за Глигоров, Андов, Кљусев, Гошев, Алити, пратениците од првиот состав на Собранието, а најмногу за граѓаните на Република Македонија за мудро и мирно извојуваната независност, легално и легитимно.

СИЉАНОВСКА: “Не ги препознавам ниту боите, нити името на МАКЕДОНСКАТА РЕПУБЛИКА”

Професорката по уставно прави Гордана Сиљановска Давкова, која беше претседателски кандидат од ВМРО ДПМНЕ нема да оди на„Школка“...

Сара Фемина / 8 септември, 2019 11:19

Вакви скандали со Јовески и Рускоска, а медиумите "транкуило", чекајки разврска од италијански новинар!!!

НЕДЕЛКОВСКИ: “Обвинителот Јовески е швалер на опајдарата Катерина Цановска Арсовска”

А вака, кога апатичната медиумска поткрепа на ВМРО ДПМНЕ е во опозиција, се’ си тече како да е нормално?! Вози Мишко тактика,...

Сара Фемина / 4 септември, 2019 18:18

Господинов е цел живот парламентарец од ВМРО ДПМНЕ, друго ништо никогаш не работел, живее исклучиво на цицка на народот.

НЕДЕЛКОВСКИ: Ѓорчев цел живот живее на цицка на народот, кој го бранеше фашистичкиот пуч на Заев и Џафери

Новинарот Миленко Неделковски на социјалните мрежи удри жестоко по пратеникот Влатко Ѓорчев од редовите на ВМРО ДПМНЕ, нарекувајќи...

Рејхан Бајрами / 1 септември, 2019 14:54

Кога беше студент, прво ме сакаше, па ме обожаваше, па почна да ми пишува и во 1 во 2 по полноќ да ме прашува за мислења ко авторитет, па стаса и да ми се обраќа дури и со ,,мила моја". Хм

Јоци објави приватни пораки од Љупчо Златев: “МИЛА МОЈА – Длабоко во себе, секогаш ќе ме обожаваш”

Новинарката Јорданка Ивановска – Јоци на социјалните мрежи објави статус посветен на новинарот Љупчо Златев и пораки...

Перо Милчин / 27 август, 2019 15:32

Срце убаво тоа надркано, шахтосано, кавадаречко, никад непронајден, со поглед ко да ќе убие некој, враќа жестоко Јоци.

ЗЛАТЕВ до Јоци: „Јебеш ти држава во која една очајна, исфрустрирана личност како Јоци кажува кој е новинар, а кој не„

Новинарот и главен уредник на порталот “Економски Лидер” Љупчо Златев, на социјалните мрежи удри жестоко по новинарката...

Сара Фемина / 25 август, 2019 18:24

Момчето, кој себеси сака да се нарекува новинар, и притоа нема елементарно воспитување и почит кон луѓе кои се далеку над него и се имено новинари со големо ,,Н"

Јоци до Митовски од Инфомакс: Ти си далеку од новинар, немаш занает, немаш новинарски нерв, немаш знаење, немаш абер

Кога Инфомакс ќе престане да ми сече статуси во кои го пишувам Заев, а го нема делот со Никола Груевски дека не честитал Илинден,...

Рејхан Бајрами / 10:48

–Дали тоа е причината што Русковска ја опструира истрагата за рекет од преку 20 милиони евра?, прашува Малчески.

Снаа за брат на Вилма Русковска е вработена во МНАФ, со плата од околу 2000 евра!

Снаа за брат на Русковска од пред некој месец е вработена во МНАФ, со плата од околу 2000 евра!, вели универзитетскиот професор...

Перо Милчин / 19 август, 2019 16:41