Во продолжение ви го предлагаме краткиот вовед од авторите на филмот, а потоа и самиот документарец!

Документарен филм на МТВ за Бигорскиот Манастир

По повод великиот јубилеј на Свештената Бигорска Обител: 1000 години од нејзиното основање, Македонската телевизија подготви...

Владо Марин / 25 октомври, 2020 21:58

Утре од 16 часот манифестацијата „Звуците на чаршијата“ продолжува со настанот „Чаршиските улици“ во чии рамки концерт ќе одржат Сарана Адеми на флејта и Верица Шотаровска на пијано.

КРАТКОМЕТРАЖНИТЕ ФИЛМОВИ „ЗЕМЈА“ И „БАЛКОНИ“ УТРЕ НА ПРОГРАМАТА НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЗВУЦИТЕ НА ЧАРШИЈАТА“!

КРАТКОМЕТРАЖНИТЕ ФИЛМОВИ „ЗЕМЈА“ И „БАЛКОНИ“ УТРЕ НА ПРОГРАМАТА НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЗВУЦИТЕ НА ЧАРШИЈАТА“! Утре од 16...

Владо Марин / 14 септември, 2020 19:17

Денеска во 19 часот во Кинотека ќе биде отворено 23-тото издание Скопје филм фестивал.

23-ТО ИЗДАНИЕ НА СКОПЈЕ ФИЛМ ФЕСТИВАЛ НА ОТВОРЕНО ВО КИНОТЕКА!

 23-ТО ИЗДАНИЕ НА СКОПЈЕ ФИЛМ ФЕСТИВАЛ НА ОТВОРЕНО ВО КИНОТЕКА! Денеска во 19 часот во Кинотека ќе биде отворено 23-тото издание...

Владо Марин / 9 септември, 2020 12:32

Продукциската куќа Ворнер Брос потврди дека снимањето на „Бетмен“ е привремено запрено и оти „еден член на тимот“ бил позитивен на Ковид-19, но не откри за кого станува збор.

Холивудскиот шармер Роберт Патинсон позитивен на коронавирус, снимањето на „Бетмен“ прекинато

Познатиот холивудски глумец и шармер Роберт Патинсон е позитивен на тестот за коронавирус. Веста неофицијално ја, пренесуваат...

Катерина Крстиќ / 4 септември, 2020 11:08

Инаку, Меган е подготвена за голем број состаноци и аранжмани во Холивуд, а нејзините агенти започнаа да бараат улога.

МЕГАН МАРКЛ ЌЕ ЗАРАБОТИ 5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА 5 СЕКУНДИ: Еве што ја очекува!

Меган Маркл и Хари започнаа живот далеку од кралските должности, а бројката што ќе ја заработи оваа убавица за неколку секунди...

admin@magazin / 8 март, 2020 19:15

Имено продукциската компанија Алкон ентертејнмент откри добро вести за обожавателите на оваа романтична драма. Компанијата објави дека ги обезбеди филмските права за романот „Постскриптум“ (Postscript)  на писателката Сесилија Ахерн, што всушност е продолжение на бестселерот „П.С. Те сакам“ (P.S. I Love You) од 2004 година, па така филмот ќе си добие и свое продолжение.

Добра вест за сите љубители на филмот- „П.С. Те сакам“ добива продолжение

Романтичната драма, П.С. Те сакам е филм режиран од Ричард ла Гаванезе во 2007 година. Сценариото на филмот се темели на истоимениот...

Катерина Крстиќ / 14 февруари, 2020 18:58

Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“. Во случајот кои се тие „нив“? Најслаткиот подарок и најчистата приказна.

Холивудската ѕвезда од Атиџе доби МЕД: Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“

Легендарната холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм се пофали дека добила подарок од Атиџе. Изненадување....

Владо Марин / 7:36

Почестени сме што бевме номинирани покрај овие одлични филмаџии со смели приказни кои им се обраќаат на луѓето од целиот свет, на универзалниот јазик на кинематографијата.

Се огласи тимот на “Медена земја”: Ви благодариме што верувавте во нас – Атиџе ни беше ѕвезда водилка

Македонскиот документарец „Медена земја“ не освои Оскар во двете категории во кои беше номиниран. Веднаш после доделувањето...

Владо Марин / 10 февруари, 2020 6:49