Проектираниот БДП за оваа година беше ревидиран нагорно на 3,2 отсто.

НИНА СО ПОФАЛБИ: „Македонија е во првите 10 земји во ЕУ и регионот според ставка на раст на БДП„

– Не расте во Македонија само градежништвото, туку растат и земјоделската активност, индустриското производство, трговијата...

Сара Фемина / 19 септември, 2019 16:51

Албанците го сакаат Косово и треба да го признаат сите држави во светот. Косово наскоро ќе биде член на НАТО,ЕУ И УН изјави премиерот на Албанија Еди Рама, пишува српски новости.

Рама ја откри вистината за Косово : „Дадени се 500 милиони долари за независно Косово од дијаспората„

Премиерот на Албанија Еди Рама, денеска изјави дека со помош на албанската дијаспора од 500 милиони долари, се признало независно...

Рејхан Бајрами / 2 март, 2019 12:27

Се одмотува мистеријата кој се медиуми и јавни личности зеле пари од црните фондови на грчкото МНР, во Албанија но и Македонија за промоција на Преспанскиот договор

Објавено првото име кое добило пари од тајните фондови на грчкото МНР

Писателот, водител и политички аналитичар Мустафа Нано е првото име кое се спомнува од албанските медиуми дека добивал пари...

Мирко Бачиќ / 25 октомври, 2018 13:33

Meѓу другото министерство за труд и социјална политика ќе крати од трансфери наменети за минимална плата во висина од 10.000.000 денари

Рекламата за Референдумот ќе ја финасираат и социјалните случаи и болните од рак

“При подготовките на планот и програмата за референдумската кампања ќе се оди според Законот за референдум.” – изјави...

Мартин Попоски / 15 август, 2018 14:52